Dlaczego tanie rolety wewnętrzne są droższe od rolet produkowanych na wymiar?

tanie rolety wewnętrzne
 

 

 

 

Jednym z wielu dylematów, który napotykamy, na przykład podczas urządzania naszego wymarzonego domu czy mieszkania, to wybór odpowiednich rolet wewnętrznych.

Mamy możliwość wyboru pomiędzy gotowymi roletami, które są dostępne w marketach, jak i roletami produkowanymi na wymiar przez specjalistyczne firmy. Często jednak okazuje się, że te drugie są tańsze niż te pierwsze. Dlaczego tak się dzieje?

Czym właściwie jest produkt na wymiar?

Produkty na wymiar są to produkty, które są wykonane i dostosowane pod indywidualne potrzeby, wymiary czy preferencję klienta. Produktami produkowanymi na wymiar mogą być na przykład rolety dzień noc, meble, ubrania, drzwi czy okna. Wszelkiego rodzaju przedmioty, które mogą być dostosowane do konkretnych wymiarów i specyfikacji klienta.

Proces produkcji rolet na wymiar Rząska® obejmuje zazwyczaj konsultację z klientem, pomiar okna oraz wykonanie zgodnie z ustalonymi specyfikacjami klientów.

Rolety na wymiar z całą pewnością są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących indywidualnego podejścia. Pozwalają one na stworzenie produktów dopasowanych do konkretnych potrzeb i preferencji klienta. Wybór rolet na wymiar to idealne rozwiązanie, które przekłada się na wygodę, funkcjonalność i satysfakcję z użytkowania.

tanie rolety
 
rolety wewnętrzne przezroczyste
 

 

 

Dlaczego nowoczesne rolety na wymiar są lepsze niż tanie rolety?

W dzisiejszych czasach, kiedy wybór rolet dzień noc na rynku jest ogromny, coraz więcej klientów zwraca uwagę na indywidualne podejście do swoich potrzeb i preferencji.

Na to dlaczego tak naprawdę nowoczesne rolety wewnętrzne Rząska® wykonane na wymiar z powodzeniem cieszą się większą popularnością i zadowoleniem klientów jest wiele argumentów.

Jednym z najważniejszych powodów dla których rolety na wymiar są lepszym wyborem od tanich rolet z marketu, jest możliwość dostosowania ich do indywidualnych wymiarów okien. 

tanie rolety
 

Indywidualne podejście

Rolety dzień noc wykonane na wymiar pozwalają klientom na zamówienie rolety, która idealnie odpowiada ich potrzebom i preferencjom. Dzięki temu rolety mogą być perfekcyjnie dopasowane do okien znajdujących się w pomieszczeniach oraz stylu wnętrza czy gustu klienta.

tanie rolety wewnętrzne
 

Unikalność

Rolety dzień nocwykonane na wymiar są wyjątkowe i niepowtarzalne, co daje klientom poczucie posiadania czegoś wyjątkowego i oryginalnego. To świetny sposób na wyrażenie swojej indywidualności i osobistego stylu.

rolety wewnętrzne przezroczyste
 

Jakość

Rolety dzień noc wykonane na wymiar produkowane są z wysokojakościowych materiałów i z większą dbałością o estetykę niż tanie rolety produkowane masowo. Wysoka jakość tkaniny jak i pozostałe akcesoria mają znaczący wpływ na funkcjonalność rolety.

Warto rozważyć zakup rolet na wymiar Rząska® jako dobrą inwestycję w komfort i styl swojego wnętrza.

 

Najważniejsza jest tkanina rolety

Tkanina Rząska® odgrywa istotną rolę w produkcji rolet, ma znaczący wpływ zarówno na ich funkcjonalność, jak i estetykę. Jest to kluczowy element w roletach, który pozwala nie tylko uzyskać wyjątkowy wygląd, ale także ich trwałość, izolację termiczną i dźwiękową oraz zdolność dzięki której możesz regulować światło słoneczne wpadające do wnętrza pomieszczenia.

Tanie rolety dzień noc produkowane są z słabej jakości tkaniny jak i pozostałych materiałów. Wątpliwa jakość materiałów wykorzystywanych do produkcji sprawia, że tanie rolety zdecydowanie częściej ulegają uszkodzeniom.

tanie rolety wewnętrzne
 

Od tej zależności wynika fakt, że tanie rolety dostępne w marketach będą koniecznością częstszego zakupu, niżeli rolety produkowane na wymiar z uwagi na regularność powstawania uszkodzeń.

tanie rolety
 

Pozostałe elementy konstrukcji rolety

Jak wspominaliśmy powyżej najważniejszą kwestią w konstrukcji żaluzji jest materiał, z którego wykonana jest roleta. Natomiast na całość rolety składają się także inne istotne komponenty, bez których prawidłowa funkcjonalność żaluzji nie byłaby możliwa.

W zależności od tego czy zdecydujemy na wybór rolet klasycznych, rolet w kasecie, rolet dzień noc czy przykładowo będą to żaluzje plisowane, jakość materiału wykorzystywanego komponentu do ich produkcji jest bardzo istotna.

Jakość materiału z którego wykonany jest na przykład łańcuszek w mechanizmie sterowania, który zazwyczaj umiejscowiony jest po prawej stronie rolety w kasecie sprawia, że żywotność i prawidłowe funkcjonowanie rolety jest o wiele dłuższe, niż w przypadku tańszej rolety w kasecie, które są dostępne w markecie.

Przy wyborze rolet do pomieszczenia, najlepiej zdecydować się na roletę produkowaną na wymiar, do której wykorzystuje się materiał najwyższej jakości.

Sposoby montażu rolety

Rolety dostępne na rynku oferują rozwiązanie montażu rolety w dwóch systemach. Jednym z nich jest montaż bezinwazyjny, który pozwala zamontować rolety na ramie okna, za pomocą uchwytów zaciskowych. To rozwiązanie jest na tyle łatwe, że do montażu rolety nie wymaga się użycia żadnych narzędzi.

Drugim systemem jest montaż inwazyjny. W tym przypadku należy zamontować uchwyty rolety do listew przyszybowych. Montaż w systemie inwazyjnym wymaga już od nas użycia wkrętarki, którą trzeba nawiercić niewielkie otwory w listwie przyszybowej, w celu przykręcenia uchwytów montażowych rolety.

  1. montaż rolety w systemie inwazyjnym
  2. montaż rolety w systemie bezinwazyjnym
rolety wewnętrzne przezroczyste
 

Rolety dzień noc możesz zamontować zarówno do okna, jak i na ścianie czy suficie.

tanie rolety wewnętrzne
 

 

Wymiar rolety

Jedną z najważniejszych różnic pomiędzy roletami produkowanymi na wymiar, a roletami, które są dostępne w każdym sklepie jest fakt, że roletę, którą wyprodukuje specjalistyczna firma możesz dopasować idealnie pod wymiar okien w Twoich pomieszczeniach.

Gotowe rolety, które są dostępne w marketach zawsze mają narzuconą szerokość i jej wysokość. Dlatego często bywa tak, że idealne dopasowanie do okien, które posiada Twoje pomieszczenie będzie niemożliwe.

Konsekwencją źle dopasowanej rolety, będą szczeliny pomiędzy oknem a roletą, przez którą będzie przenikało światło do wnętrza pomieszczenia.

Wpływ rolety na estetykę Twojego wnętrza

Urządzając wnętrze swojego domu, każdemu zależy na zachowaniu jak najlepszej estetyki. Żaluzje okienne mają zatem na nią bardzo duży wpływ. Jakość wykorzystywanych materiałów, z których produkowana jest żaluzja będzie miała realne odzwierciedlenie nie tylko pod kątem estetycznym, praktycznym, funkcjonalnym, ale przede wszystkim finansowym.

Wybierając żaluzje do salonu, które mają być przeznaczone do montażu na ścianie i biorąc pod uwagę fakt, że salon jest poniekąd wizytówką domu, tanie rolety dostępne w ofercie marketów nie pozwolą uzyskać oczekiwanego efektu.

tanie rolety
 

 

tanie rolety
 

Próbki tkanin

Decydując się na zakup rolet w sklepie zajmującym się profesjonalną produkcją rolet na wymiar, z wysokiej jakości tkanin i pozostałych komponentów serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości zamówienia darmowych próbek, które z całą pewnością pozwolą dokonać właściwego wyboru produktów dostępnych w naszej ofercie.

Zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta Rząska® w celu zamówienia darmowych próbek tkanin.

Podsumowanie

Rolety wewnętrzne produkowane na wymiar przewyższają tanie rolety dostępne w marketach pod wieloma względami. Przede wszystkim precyzyjne dopasowanie do wymiarów okna, wysoka jakość materiałów, szeroka gama kolorystyczna tkanin sprawiają, że są one nie tylko praktycznym i funkcjonalnym, ale także estetycznym dodatkiem do wystroju wnętrza.

tanie rolety
 

Jesteśmy pewni, że wybór rolet na wymiar z naszej oferty, będzie powodem uśmiechu na Państwa twarzy, wywołanym każdym spojrzeniem w kierunku swoich wymarzonych osłon okiennych Rząska®.