Roleta dzień noc: Najpopularniejszy rodzaj rolety

roleta dzień noc
 

 

 

Nieodłącznym elementem każdego wnętrza są okna. Odgrywają one kluczową rolę, pełniąc różnorodne funkcje. Przede wszystkim dostarczają naturalne światło słoneczne, które ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie.

Urządzając swój dom zależy nam na tym aby stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę. Cały proces aranżacji wnętrza to głównie aspekty estetyczne, ale nie tylko, warto też zadbać o to aby wnętrze było jak najbardziej funkcjonalne. Jaki więc pomysł na zagospodarowanie przestrzeni okiennej?

Co to jest roleta dzień noc?

Ciekawym, a także zyskującym coraz większą popularność rozwiązaniem są rolety dzień noc. To nowoczesne i stylowe rozwiązanie, które znajdzie swoje zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach domów i mieszkań, przykładowo w kuchni, sypialni czy pokoju dziecięcym.

 • W tej rolecie zastosowano dwa rodzaje materiałów, które są ułożone naprzemiennie i w poziomie. Taka kombinacja pozwala uzyskać wyjątkowo praktyczną i idealnie dopasowana osłonę do twojego okna.
 • Jeden z materiałów charakteryzuje się dużą przepuszczalnością światła (transparentne pasy), z kolei drugi zdecydowanie mniejszą (zaciemniające pasy).

Niewątpliwie największym plusem rolety dzień noc jest ich konstrukcja, która pozwala nam uzyskać duży stopień zaciemnienia, ale daje nam też możliwość zwiększenia dostępu światła w naszym pomieszczeniu.

Rolety okienne typu dzień noc są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie minimalistyczny styl i funkcjonalność. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na dopasowanie ich do każdego wystroju wnętrza. Dodatkowo, specjalny mechanizm łańcuszkowy sprawia, że montaż i obsługa rolet dzień noc jest bardzo łatwa i przyjemna.

Jak działa roleta dzień noc?

Wiedząc już, że roleta dzień noc składa się z dwóch różnych tkanin, pojawia się pytanie - jak to działa?

Swoją konstrukcją rolety dzień i noc są bardzo zbliżone do pozostałych dostępnych na rynku rolet. Został w nich zastosowany mechanizm łańcuszkowy, dzięki któremu w łatwy sposób możemy ręcznie sterować roletą, regulując ilość wpadającego światła w danym pomieszczeniu, niezależnie od pory dnia.

Czy rolety dzień noc mają wysoki stopień zaciemnienia?

Teraz, kiedy wiemy jak proste jest sterowanie rolety, pozostaje kwestia regulacji poziomu nasłonecznienia pomieszczenia.

Jeśli chcesz aby twój dom w dużym stopniu wypełniło światło słoneczne, wystarczy, że za pomocą łańcuszka podniesiesz roletę całkowicie do góry, w połowie lub zostawisz ją opuszczoną, a wtedy jedynie musisz ustawić ją w taki sposób aby transparentne pasy pokrywały się ze sobą i to przez nie będzie przedzierało się słońce do twojego wnętrza.

Natomiast, w momencie kiedy potrzebujesz stworzyć intymną atmosferę, wystarczy, że przesłonisz pasy transparentne, pasami zaciemniającymi.

roleta dzień noc kuchnia
 

Montaż rolety dzień noc

Wydawać by się mogło, aby zamontować roletę dzień noc będziemy zmuszeni do użycia narzędzi i posiadania ogólnej wiedzy z zakresu montażu. Nic bardziej mylnego.

Rolety dzień noc dostępne są w dwóch wariantach - montaż inwazyjny i montaż bezinwazyjny. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku każdy jest wstanie samodzielnie przeprowadzić ich montaż, który jest naprawdę bardzo prosty.

Rolety dzień noc posiadają w komplecie mocowania dzięki którym w łatwy sposób zamontujesz rolety do ramy okiennej lub na suficie, do ściany czy też we wnęce okiennej.

roleta dzień noc inwazyjny montaż
Inwazyjny montaż
roleta dzień noc bezinwazyjny montaż
Bezinwazyjny montaż

Idealnym wyborem dla większości z nas może okazać się bezinwazyjny montaż rolet dzień noc, który nie wymaga wiercenia otworów w oknie. Dla poprawy stabilności uchwytów, można wykorzystać specjalne podkładki samoprzylepne, co może mieć duże znaczenie przy użytkowaniu rolet.

W momencie kiedy roleta dzień noc została już zamontowana na ramę okienną, warto poświęcić chwilę na sprawdzenie jej pod kątem prawidłowości funkcjonowania.

 

W tym celu musimy wykorzystać mechanizm łańcuszkowy, który znajduje się po lewej lub prawej stronie, w zależności, z której strony będziemy montować mechanizm. Należy całkowicie rozwinąć roletę dzień noc, a następnie ponownie ją zwinąć.

 

Sprawdźmy czy pasy transparentne oraz zaciemniające w sposób prawidłowy dają możliwość regulacji dopływu światła.

Prawidłowy sposób pomiaru

Przyjęło się, że w kwestii zarówno samego montażu, jak i początkowego etapu czyli pomiaru rolet niezbędna będzie pomoc doświadczonej ekipy. Okazuje się, że nie.

Pomiar rolet dzień noc, w przypadku produktów na wymiar możemy jak najbardziej wykonać samodzielnie. Jest to naprawdę bardzo proste, wystarczy, że będziemy trzymać się wytycznych, co w gruncie rzeczy ma duże znaczenie, a z całą pewnością jesteśmy wstanie zdjąć odpowiedni wymiar naszych rolet.

Jak mierzymy rolety dzień i noc?

Weźmy pod uwagę prawidłowy sposób pomiaru dla rolet dzień noc z montażem przeznaczonym do ramy okna. Czego potrzebujesz do wykonania pomiarów? Wystarczy zwykła miarka.

 • W pierwszej kolejności mierzymy szerokość, na podstawie szerokości szyby. Jeśli znamy już wymiar szerokości szyby, musimy do niego doliczyć od 2 do 3 cm.
 • Następnie przechodzimy do pomiaru wysokości. Wysokość mierzymy na podstawie wysokości skrzydła okiennego od górnej do dolnej krawędzi.
rolety dzień noc mierzenie
 

Należy zwrócić szczególną uwagę na dwie istotne kwestie w procesie pomiaru: Mianowicie, pierwsza z nich to to, że zamawiana szerokość to rzeczywista szerokość tkaniny. Uchwyt u góry wystaje po lewej stronie o 1,5 cm i po prawej stronie o 1,5 cm ponad tkaninę.

Z kolei druga to gdy wybraliśmy montaż na skrzydle okna należy zwrócić uwagę na klamkę okna, aby podczas poruszania roletą tkanina nie haczyła o klamkę. Dodatkowo zalecany jest odstęp od klamki około 0,5 - 1,0 cm.

Czy roleta dzień noc może być dłuższa niż okno?

Tak, roleta dzień i noc może być dłuższa niż wymiar okna. Jest to możliwe, aby umożliwić regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia w zależności od twoich preferencji. Dłuższa roleta pozwala na pełne zakrycie okna lub częściowe, co daje większą elastyczność w regulowaniu oświetlenia, a także prywatności.

Kolorystyka tkaniny

Dobieranie kolorów do wnętrza może okazać się fascynującym procesem, który wpływa na ogólny charakter pomieszczenia, ale przede wszystkim buduje jego atmosferę i nastrój.

Wybór kolorów to także kwestia indywidualnych preferencji, warto zaufać swojemu gustowi i stworzyć wnętrze, które będzie odzwierciedlać twoją osobowość. Różne kolory wywołują różne emocje. Ciepłe barwy takie jak na przykład czerwień mogą dodawać energii, dawać poczucie przytulności. Zaś chłodne odcienie szarości dają poczucie spokoju i harmonii. Natomiast jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni warto skupić się na jasnych kolorach, które szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku niewielkich mieszkań.

Skoro jesteśmy już przy jasnych kolorach, trzeba wziąć pod uwagę, że dobrze współgrają z mniejszymi ilościami światła, a więc roleta dzień noc poprzez możliwość regulacji dopływu światła jest idealnym dopełnieniem każdego wnętrza.

roleta dzień noc kolory
 

Jak dobrać rolety dzień noc?

Wybór kolorystyki z pewnością nie należy do najłatwiejszych. I tu z pomocą przychodzą próbki tkanin, które można zamówić w naszym sklepie internetowym. Dzięki nim możesz zobaczyć faktyczny odcień koloru, gdyż należy pamiętać o tym, że monitory naszych komputerów czy smartfonów często nie oddają faktycznego wyglądu produktu.

Będziemy mogli dotknąć, poczuć jakość tkaniny, a to również bardzo istotna rzecz w przypadku wyboru rolet dzień noc. Wspomniana jakość, to miedzy innymi certyfikat Okotex, co oznacza, że są bezpieczne dla naszego zdrowia i przyjazne dla środowiska. Dzięki stabilizacji UV tkaniny zachowują swój kolor przez długi czas, a Twoje meble i wyposażenie są chronione przed promieniowaniem UV.

Pielęgnacja rolety dzień noc

Dbanie o czystość jest nie tylko kwestią estetyki, ale również zdrowia i dobrej organizacji przestrzeni. Regularne utrzymanie czystości twojego wnętrza przynosi wiele korzyści zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Czystość ma istotne znaczenie dla utrzymania zdrowego otoczenia, eliminuje kurz i bakterie , co może zminimalizować ryzyko chorób czy nawet alergii. Ponadto czyste i uporządkowane wnętrze pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Podsumowując, dbanie o czystość to ważny aspekt dbałości o zdrowie, komfort życia i efektywność codziennych działań. Jak zatem czyścić rolety dzień noc?

Jak czyścić rolety?

Wbrew pozorom jest to bardzo proste. 

 1. W pierwszej kolejności musimy pozbyć się kurzu, za pomocą suchej szczotki lub ścierki, można skorzystać również z odkurzacza, z najniższym ustawieniem siły wciągania. 
 2. Jeśli zauważysz na tkaninie uporczywą plamę, możesz sobie z nią poradzić wykorzystując niewielką ilość letniej wody z łagodnym płynem do mycia naczyń i miękkiej, niestrzępiącej się szmatki. Tkaninę należy delikatnie przetrzeć tylko w miejscu powstania plamy. 
 3. Kiedy nasza tkanina jest już wyczyszczona, należy pozostawić ją rozwiniętą do wyschnięcia najlepiej na całą noc. 
jak wyczyścić rolety dzień noc
 

W przypadku tkanin stosowanych do rolet dzień noc, najlepszym wyborem środka czyszczącego będzie właśnie delikatny płyn do mycia naczyń. Dlatego, że skuteczniej usuwa plamy, w porównaniu do mydła, które dodatkowo może pozostawić ślady po wodzie.

Ile kosztują rolety dzień noc?

Dostępność rolet dzień noc na rynku jest bardzo duża. Z kolei ich ceny potrafią być różne. Oferty cenowe rozpoczynają się od 22 PLN, a sięgają nawet i do 250 PLN. Co tak naprawdę wpływa na koszt rolety?

 • Tkanina - to jaki rodzaj tkaniny wybierzemy, jest głównym czynnikiem, który ma wpływ na cenę rolety. Mogą być wykonane z różnych materiałów, przykładowo najczęściej spotykanym i wybieranym jest poliester.
 • Rozmiar - to drugi najbardziej istotny czynnik, który wpływa na koszt zakupu rolety. Im dłuższa i szersza roleta, tym jej cena jest wyższa.
 • Rodzaj mechanizmu - w roletach można zastosować wiele mechanizmów, które umożliwiają ich sterowanie. Najpopularniejszym jest mechanizm łańcuszkowy, ale występują jeszcze napinacze lub napędy elektryczne. Im bardziej zaawansowany mechanizm sterowania wybierzemy, tym roleta z pewnością będzie droższa.
 • Dodatkowe funkcje - niektóre z dostępnych rolet posiadają dodatkowe funkcje. Może być to termoizolacja, która z pewnością jest przydatna zarówno latem jak i zimą czy nawet funkcja tłumienia dźwięków. 
rolety dzień noc aranżacje
 

Ile kosztują rolety dzień noc na wymiar?

Rolety dzień noc na wymiar, w zestawieniu z roletami dostępnymi w popularnych marketach z całą pewnością ich cena jest wyższa. Natomiast głównym czynnikiem wpływającym na wyższą cenę produktu jest jakość komponentów wykorzystywanych do ich produkcji. W wspomnianych marketach jesteśmy ograniczeni do kilku standardowych wymiarów oraz kolorów tkaniny.

Zupełnie inaczej jest w przypadku rolet dzień noc na wymiar. Tutaj jesteś wstanie spersonalizować produkt całkowicie pod siebie, otrzymując dokładnie to czego potrzebujesz. Produkt na wymiar daje możliwość dopasowania rolety co do milimetra względem wysokości i szerokości okna w Twoim domu. Dostępne są również w szerokiej gamie kolorystycznej, o wiele bardziej rozbudowanej jak w przypadku gotowych, marketowych produktów. A to z kolei pozwoli na idealne dopasowanie rolety do wystroju wnętrza.

Wspomniana jakość, wpływa przede wszystkim na zdecydowanie dłuższy czas prawidłowego funkcjonowania rolety. Wytrzymalsze komponenty eliminują uszkodzenia powstałe w wyniku ich częstej eksploatacji. Płacąc, tak naprawdę niewiele więcej otrzymujemy ładny, wytrzymały i praktyczny produkt, który możemy spokojnie użytkować przez wiele lat.

Gdzie są rolety dzień noc dostępne ?

Rolety znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Oby dwie ścieżki zakupowe posiadają swoje zalety. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy zabiegani pracą, rodziną i innymi ważniejszymi aspektami naszego życia, zależy nam na jak największym oszczędzaniu czasu. 

Z tego względu zamówienie rolet dzień noc w sklepie internetowym co raz bardziej zyskuje na popularności. Internetowe zakupy pozwolą nam zaoszczędzić czas, gdyż nie tracimy go na dojazd do sklepu, mamy większy wybór tkanin i mocowań, błyskawicznie porównamy oferty różnych sklepów a przede wszystkim zyskujemy możliwość łatwego i szybkiego zamówienia rolet na wymiar co do milimetra.

Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc?

Rolety dzień noc to propozycja dla wymagających. Posiadają szereg zalet, co sprawia, że stają się coraz częstszym wyborem w aranżacji okien.

 • Pierwszą i niewątpliwie jedną z najważniejszych zalet tego produktu to możliwość regulacji światła. Rolety dzień noc pozwalają na precyzyjną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki dwóm warstwom materiału, zaciemniającego i transparentnego, możemy dostosować stopień przezroczystości , a to z kolei umożliwi stworzenie odpowiedniej atmosfery o każdej porze dnia i nocy.
rolety dzień i noc
 
 • Zastosowanie podwójnej warstwy materiału o różniej gęstości sprawia, że rolety dzień noc zapewniają wysoki poziom ochrony prywatności. W łatwy sposób możesz ochronić się przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów z bloku na przeciwko. Rolety dzień i noc stanowią także nowoczesne i eleganckie rozwiązanie do aranżacji okien. Ich estetyczny design sprawia, że przyczynia się do stylowego wyglądu w danym pomieszczeniu.

 

 • Roleta dzień noc jest idealnie dopasowana do warunków atmosferycznych. Może skutecznie chronić przed słońcem w upalne dni, jednocześnie umożliwiając dostęp do naturalnego światła. Dzięki kontroli ilości światła i ciepła docierającego do wnętrza, rolety dzień noc mogą przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej. W okresie zimowy mogą pomagać w utrzymaniu ciepła, a latem będą doskonałą ochroną przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia.

 

 • W przypadku rolet dzień noc dużym plusem jest również to, że możemy dopasować jej wymiar do większości dostępnych na rynku ram okiennych, wystarczy dokładnie zmierzyć każde okno co będzie niezbędnym elementem podczas składania zamówienia w naszym sklepie internetowym. Istotne są tylko dwa wymiary, wysokość i szerokość okna.

Czy rolety dzień noc są praktyczne?

Kolejną zaletą rolet dzień noc na wymiar, wybierając bezinwazyjny montaż mamy pewność, że roleta będzie funkcjonowała w sposób właściwy nawet przy uchylonych oknach, co czyni ją wręcz idealnym wyborem, biorąc pod uwagę praktyczność.

Przy składaniu zamówienia można poprosić również dodatkowo o darmowy zestaw prowadnic, który będzie trzymać roletkę przy uchylonych oknach jeszcze bliżej szyby.

rolety dzień noc z prowadnicami
 

Podsumowanie

Na rynku dostępny jest szeroki rodzaj osłon okiennych, ale to właśnie rolety dzień noc na wymiar cieszą się największą popularnością. Tego typu rolety są przede wszystkim bardzo funkcjonalne, co doceni każdy, kto zdecydował się na ich zakup i montaż w swojej sypialni, kuchni czy też pokoju dziecięcym. Idealnie chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem lub ciekawskimi spojrzeniami. Sprawdzą się jako element dekoracyjny, rolety dzień noc są świetną alternatywą, która z powodzeniem może zastąpić firanki czy zasłony. Łatwość utrzymania tkaniny w czystości, zdecydowanie ułatwia dbałość o estetykę wnętrza.

Wymienione powyżej zalety, które posiadają rolety dzień i noc, świadczą tylko o tym, że są to produkty, które pomogą zadbać Ci o każdy detal w Twoim wnętrzu. Atrakcyjna cena rolet dzień noc na wymiar to kolejny atut, który przemawia za tym, że to doskonały wybór, zwłaszcza dla osób poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych form osłon okiennych.