Rolety bezinwazyjne - praktyczne rozwiązanie dla Twojego okna

 

rolety bezinwazyjne
 

Jednym z kluczowych elementów w aranżacji każdego wnętrza są okna, to właśnie one wpływają zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność pomieszczeń. Proces aranżacji okien wymaga zrozumienia potrzeb i preferencji mieszkańców, a także uwzględnienia różnych czynników takich jak oświetlenie, prywatność i styl wnętrza.

Łącząc funkcjonalność z estetyką, masz możliwość stworzenia przestrzeni, która nie tylko będzie cieszyć pod kątem estetycznym, ale także zapewni pełną funkcjonalność w każdym pomieszczeniu i będzie dopasowana do potrzeb wszystkich mieszkańców. Warto zadbać o to, aby okna były nie tylko źródłem, które zapewnia dopływ światła, ale także idealnie sprawdzi się jako element dekoracyjny wnętrza Twojego domu.

Przemyślana aranżacja okien to gwarancja funkcjonalności pomieszczenia oraz sprawi, że codzienne życie będzie bardziej komfortowe.

 

 

Osłony okienne jako idealna propozycja aranżacji okien

Okna będące źródłem naturalnego światła, często także stają się dylematem na etapie aranżowania wnętrza domu. Zastanawiamy się w jaki sposób odpowiednio zagospodarować tą przestrzeń.

Naszą podpowiedzią jest fakt, że doskonałym wyborem do praktycznego osłonięcia przestrzeni okiennej są rolety wewnętrzne na wymiar Rząska®. Doskonale potrafią odmienić charakter wnętrza pomieszczenia i mieć znaczący wpływ na jego funkcjonalność.

 

mini roleta
 

Szeroka gama kolorystyczna rolet bezinwazyjnych na wymiar umożliwi dopasowanie do każdej aranżacji wnętrza pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet bezinwazyjnych

Wybór, a następnie montaż odpowiednich osłon okiennych na wymiar to kluczowa decyzja, która ma wpływ na późniejszą funkcjonalność i praktyczność domu. Dlatego odpowiedni typ rolet bezinwazyjnych na wymiar to istotna kwestia w dokonaniu właściwego wyboru.

W naszej ofercie znajdują się: rolety bezinwazyjne plisowane na wymiar z kolekcji honeycomb, thermo a także rolety dzień noc.

montaż rolety z żyłką
 

Prywatność

Jednym z głównych powodów, dla których decydujemy się zasłonić okna, jest potrzeba zachowania prywatności. Szczególnie w przypadku domów położonych blisko sąsiadów lub ruchliwych ulic.

Zasłonięcie okien może być koniecznością, aby móc poczuć się komfortowo we własnym domu. Rolety dzień noc na wymiar nie tylko zapewniają intymny klimat, ale także dają poczucie bezpieczeństwa.

bezinwazyjne
 

Kontrola nad światłem

Naturalne światło jest niesamowicie pożądane, choć często mamy potrzebę kontrolowania jego ilości w pomieszczeniu. Zwłaszcza w przypadku sypialni lub pomieszczeń przeznaczonych do pracy, gdzie potrzebujemy odpowiedniej ilości światła. Jednocześnie możemy mieć potrzebę ochrony pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem, wywołanym poprzez wpadanie promieni słonecznych.

rolety bezinwazyjne
 

Ochrona przed utratą ciepła

Zasłonięte przez rolety bezinwazyjne na wymiar okna mogą również pełnić funkcję izolacyjną, chroniąc pomieszczenie przed utratą ciepła w chłodniejszych miesiącach.

Odpowiednio dobrane rolety bezinwazyjne na wymiar z powodzeniem pomogą w utrzymaniu odpowiedniej temperatury wewnątrz domu, co może przekładać się na mniejsze rachunki za ogrzewanie.

rolety bezinwazyjne
 

Estetyka

Należy pamiętać także o aspektach estetycznych i dekoracyjnych związanych z osłonami okiennymi. Dobrze dobrane rolety na wymiar stanowią stanowią doskonałe uzupełnienie wystroju wnętrza, nadając mu charakteru i stylu.

Wybór odpowiedniego materiału, wzoru i koloru rolet mają duży wpływ na ostateczny wygląd pomieszczenia.

Wszystkie powyższe kwestie są kluczowe dla odpowiedniego wyboru praktycznych i eleganckich rolet na wymiar.

rolety bezinwazyjne
 

Czym jest montaż bezinwazyjny?

Rolety bezinwazyjne na wymiar Rząska® charakteryzują się tym, że sposób montażu rolety jest niezwykle prosty, a przy tym nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, w celu wiercenia otworów za pomocą wiertarki, przeznaczonych do montażu.

Bez wątpienia główną zaletą jaką oferuje bezinwazyjny montaż jest brak konieczności ingerencji w strukturę okna. Zamontowanie rolety na ramie okiennej jest możliwe poprzez haczyki, które mają niewielkie rozmiary i są zawszę dostępne w komplecie wraz z roletą.

 

Rolety bezinwazyjne na wymiar to modele rolet wygodne w montażu i demontażu, dzięki temu to idealne produkty w atrakcyjnych cenach sprawdzające się najlepiej w przypadku wynajmowanych mieszkań.

 

Montaż inwazyjny rolety

Montaż inwazyjny rolety na wymiar Rząska® jest całkowicie inny, niż oferuje to roleta bezinwazyjna. Różnica pomiędzy tymi dwoma sposobami w jakich możemy zamontować roletę jest znacząca.

Rolety okienne w systemie inwazyjnym montuje się do listwy przyszybowej w wewnętrznej części ramy okiennej. Aby zamontować roletę zachodzi konieczność wiercenia otworów w oknie, w celu przykręcenia uchwytów do listwy przyszybowej.

 

montaż rolety z żyłką
 

Montaż inwazyjny będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w mieszkaniach prywatnych, gdzie właściciel ma pełną kontrolę nad modyfikacjami w konstrukcji okien.

Rolety bezinwazyjne, a rolety inwazyjne na wymiar i różnice wizualne

Bezinwazyjne rolety na wymiar Rząska® montuje się na ramie okiennej, za pomocą uchwytów zaciskowych. Mocowania występują w różnej kolorystyce, zazwyczaj są one białe, ale istnieje możliwość wyboru uchwytów również w kolorze antracytowym, srebrnym lub białym. Natomiast jeżeli zależy nam na tym, aby mocowania były praktycznie niewidoczne, można zastosować mocowania transparentne.

W przypadku rolet inwazyjnych na wymiar mocowania zawsze są dobierane pod kolor wybranego koloru profilu.

Najbardziej znaczącą różnicą miedzy jednym, a drugim sposobem montażu jest umiejscowienie plisy. Bezinwazyjne rolety zazwyczaj nachodzą na ramę okienną, skutecznie eliminując przenikanie promieni słonecznych do wnętrza pomieszczeń mieszkalnych.

Z kolei osłony okienne inwazyjne umiejscowione w wewnętrznej ramie okna, zasłaniając tylko światło szyby, pozostawiając delikatne szczeliny przez które mogą może przedostawać się do wnętrza światło słoneczne.

Ostateczny wybór miedzy roletami na wymiar Rząska® w systemie bezinwazyjnym, a inwazyjnym zależy od indywidualnych preferencji oraz specyfiki danego pomieszczenia.

rolety bezinwazyjne
 

Do jakich pomieszczeń zamontować rolety okienne bezinwazyjne?

Rolety okienne Rząska® to tak naprawdę dobre rozwiązanie do każdego pomieszczenia, w którym znajduje się okno, które mamy potrzebę zasłonić. W naszym sklepie internetowym i jego ofercie dostępne rolety na każde okno, w tym także rolety na okna dachowe.

Rolety bezinwazyjne na wymiar będą idealnie nadawały się do pokoju dziecięcego lub salonu, gdzie umiejscowienie rolety na ramie okna będzie istotną kwestią, eliminując przenikanie światła dziennego do tych pomieszczeń.

Żaluzje bezinwazyjne na wymiar doskonale sprawdzą się także w łazience, kuchni czy sypialni, a nawet w sklepie, zasłaniając całą przestrzeń okienną, uniemożliwiając jakikolwiek prześwit dający możliwość zajrzenia do środka.

Rodzaje rolet bezinwazyjnych na wymiar

Rolety wewnętrzne na wymiar można zobaczyć w sklepie internetowym Rząska. Naszą ofertą dla Państwa są takie produkty jak:

  • rolety dzień noc na wymiar
  • rolety plisowane na wymiar
  • rolety thermo blackout na wymiar
  • rolety plisowane na wymiar do okien dachowych

Do każdego wybranego rodzaju osłon okiennych zawsze dołączona jest instrukcja montażu rolety Rząska®.

Właściwy sposób pomiaru rolety bezinwazyjnej

Aby właściwie wymierzyć roletę należy prawidłowo zdjąć wymiary okna

  • Pomiar szerokości rolety: Zmierz szerokość szyby i dodaj do tego 2-4 cm. Pamiętaj także o sprawdzeniu, czy zamontowana roleta nie będzie zakłócała swobodnego korzystania z klamki.
  • Pomiar wysokości rolety: Wysokość zmierz na podstawie całego skrzydła okiennego od górnej do dolnej krawędzi.
rolety bezinwazyjne
 

Rolety bezinwazyjne Rząska® to idealne rozwiązanie do zamontowania w wynajmowanych mieszkaniach.

 

Tkaniny rolet bezinwazyjnych

Do produkcji rolet Rząska® plisowanych, dzień noc i mini rolet wykorzystywane są tkaniny w różnych kolorach. Zastosowanie wysokojakościowych tkanin sprawia, że rolety bezinwazyjne na wymiar to produkt bardzo praktyczny jak i wytrzymały.

Wybierając rolety do kuchni lub łazienki należy pamiętać o tym, aby tkanina była z przeznaczeniem do pomieszczeń o podwyższonym stopniu wilgotności, dzięki temu będziemy mieli gwarancje, że roleta właściwie spełni swoją funkcję w tego typu pomieszczeniach.

 

bezinwazyjne
 

Zamówienie na darmowe próbki tkanin, z których wykonane są żaluzje, można złożyć kontaktując się z działem obsługi klienta Rząska®.

Tkaniny do rolet bezinwazyjnych określają 3 parametry

rolety bezinwazyjne
 

Transmisja - odpowiada za przenikanie światła przez tkaninę (w tym przypadku im niższa wartość procentowa, tym mniej światła i ciepła przechodzi przez tkaninę do pomieszczenia, czyli tym ciemniej jest w pomieszczeniu).

rolety bezinwazyjne
 

Refleksja - odpowiada za odbicie światła słonecznego na zewnątrz (w tym przypadku im wyższa wartość, tym więcej światła odbija tkanina. Im więcej światła i ciepła tkanina odbija, tym mniej wchodzi do pomieszczenia).

rolety bezinwazyjne
 

Absorpcja - odpowiada za pochłanianie światła przez tkaninę i zamieniane na energię cieplną (w tym przypadku im wyższa wartość, tym więcej ciepła pochłania tkanina. Następnie tkanina przez pewien czas oddaje zaabsorbowane ciepło z powrotem do pomieszczenia).

Suma parametrów absorpcji, refleksji oraz transmisji świadczy o przepuszczalności światła, odbicia światła i absorpcji światła, która zawsze wynosi 100% i odnosi się do światła i energii słonecznej, którą przepuszcza szyba.

Podsumowanie

Rolety bezinwazyjne Rząska® stanowią doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje praktycznych, funkcjonalnych i estetycznych rolet do swojego domu. Liczne zalety, takie jak łatwość montażu, łatwa obsługa i bezproblematyczne utrzymanie czystości oraz estetyczny wygląd sprawiają, że rolety bezinwazyjne są idealnym wyborem.

Dzięki roletom bezinwazyjnym możemy szybko i łatwo regulować ilość światła w pomieszczeniu, zachować prywatność oraz dopasować je do zmieniających się potrzeb i preferencji aranżacyjnych.

Dlatego też warto rozważyć wybór rolet bezinwazyjnych, które są nie tylko funkcjonalną, ale również estetyczną ozdobą naszego mieszkania.