Rolety do salonu - rolety, które podkreślą Twój styl

rolety do salonu
 

Głównym punktem, swojego rodzaju wizytówka każdego domu, w którym spędzamy mnóstwo czasu, przyjmujemy gości, oglądamy filmy czy po prostu odpoczywamy to salon. Aranżacja salonu to nie tylko kwestia wygody, ale także wyraz osobistego stylu i preferencji estetycznych.

Jednym z kluczowych elementów, który z pewnością znacząco może wpłynąć na wygląd i funkcjonalność salonu to właściwie dobrane rolety wewnętrzne. Czym kierować się przy zakupie rolet do swojego wnętrza?

W tym artykule przedstawimy kilka propozycji na aranżację okien, które idealnie sprawdzą się w Twoim salonie i z pewnością będą Cię cieszyć przez długie lata.

Rodzaje rolet do salonu (rolety wewnętrzne)

Rolety plisowane

Nowoczesne rolety plisowane Rząska® to doskonały wybór dla osób ceniących sobie uniwersalny design. Harmonijkowa struktura rolety, tworzy fałdy na warstwach materiału, co sprawia, że są to bardzo estetyczne i eleganckie rolety.

Rolety plisowane Rząska® dzięki możliwości dwukierunkowego sterowania, dają nam możliwość precyzyjnie kontrolować promienie słoneczne wpadające do wnętrza salonu. W ten sposób możemy stworzyć odpowiednią atmosferę zarówno do relaksu w ciemniejszych warunkach, jak i przykładowo do pracy w pełnym świetle dziennym.

Szeroka gama kolorów tkanin rolet pozwala dopasować plisy do indywidualnych preferencji i wymarzonej aranżacji w salonie. Z całą pewnością biorąc pod uwagę tak szeroki wybór rolet, każdy znajdzie rozwiązanie, które idealnie wpiszę się we wnętrze salonu.

 • konstrukcja harmonijki
 • zaciemnienie
 • ochrona termoizolacyjna
 • sterowanie dwukierunkowe rolety

Nowoczesne rolety Rząska® do salonu możemy zamontować w systemie inwazyjnym do listwy przyszybowej lub bezinwazyjnym na ramie okna.

rolety dzień noc aranżacje
 

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc Rząska® to innowacyjne i cieszące się największą wśród użytkowników popularnością rozwiązanie dla okna. Roleta dzień noc pozwala na pełną kontrole nad ilością światła i prywatności w Twoim salonie, sekret tkwi w zastosowanych dwóch warstwach materiału.

Roleta dzień noc Rząska® zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji poprzez zastosowanie pasów zaciemniających i transparentnych. Takie rozwiązanie w salonie pozwala na uzyskanie pełnego zaciemnienia lub częściowego, pozostając niewidocznym dla świata zewnętrznego.

Rolety dzień noc Rząska® występują w szerokiej gamie kolorystycznej.

rolety dzień noc aranżacje
 

Zasłony

Eleganckie zasłony Rząska® to uniwersalne wolnowiszące rozwiązanie do salonu, które pasuje zarówno do dużych, jak i mniejszych okien, dodając pomieszczeniu estetyczne i eleganckie wykończenie. Zastosowanie zasłon gwarantuje prywatność oraz skuteczną ochronę przed niepożądanym światłem.

Do zamontowania zasłon Rząska® należy wykorzystać karnisze zamontowane w suficie lub na ścianie. Wybór karnisza w pomieszczeniu zależy od wyboru sposobu montażu, który może być zarówno na taśmę, jak i przelotki.

Argumentem przemawiającym za zasłonami jest fakt, iż można je zastosować w każdym pomieszczeniu, nie tylko w salonie, ale także choćby w sypialni. Zasłony idealnie będą pasowały do różnych dodatków czy mebli w Twoim domu.

 • montaż na taśmę lub przelotki
 • wysoki stopień zaciemnienia
 • prywatność
 • szeroki wybór kolorów

Zasłony Rząska® charakteryzują się wyjątkową estetyką i budują niesamowitą atmosferę w Twoim domu.

rolety w salonie
 

Pozostałe rolety wewnętrzne

Producenci osłon okiennych oferują szeroki wachlarz produktów, którymi możemy osłonić okna w salonie. Zastanawiając się, które rolety wybrać do swojego salonu czy innego pomieszczenia, musimy dokładnie przemyśleć aranżacje swoich pomieszczeń.

Dzięki szerokiej dostępności, estetykę żaluzji możemy dopasować do każdego wnętrza, według własnych preferencji, niezależnie od posiadanych mebli czy przeróżnych dodatków.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie do salonu to kolejne estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które z powodzeniem można zastosować w tym pomieszczeniu. Roleta rzymska często stosowana jest jako alternatywa dla tradycyjnej firany.

Przewagą jaką mają eleganckie rolety rzymskie nad firanami, to ochrona przed światłem słonecznym. Firanki niemal całkowicie przepuszczają promienie słoneczne, więc jeśli zależy nam na tym aby się przed nimi uchronić, należy wziąć pod uwagę rolety rzymskie.

rolety rzymskie do salonu aranżacje
 

Firany w ciągu dnia sprawiają, że jesteśmy całkowicie niewidoczni dla przechodniów, natomiast nocą, przy zapalonym świetle jesteśmy dokładnie widoczni. Doskonale sprawdzą się jednak rolety rzymskie, gdyż doskonale zapewniają prywatność, nawet przy zapalonym świetle.

 • łatwy montaż
 • szeroki wybór kolorów
 • komfort użytkowania
 • równomierne fałdy tkaniny

Rolety rzymskie dają możliwość swobodnej wymiany materiału na inny, bez konieczności wymiany całej rolety.

roleta do pokoju
 

Żaluzje drewniane

Kolejną ciekawą propozycją osłony dla okna w Twoim salonie mogą być drewniane żaluzje. Drewno dodaje w salonie poczucie ciepła i naturalnego uroku. Największą zaletą jaką oferują żaluzje drewniane jest to, że pasują do wielu stylów wnętrz, od nowoczesnych po klasyczne.

Drewniane żaluzje to także trwałość i wytrzymałość, zazwyczaj wykonane są z wysokiej jakości drewna takiego jak dąb orzech czy jesion.

Żaluzje z drewna pozwalają na precyzyjną regulację ilości światła wpadającego do salonu.

Rolety bambusowe

Jedną z największych zalet jakie oferują rolety bambusowe jest ich estetyczny wygląd. Wykonane z naturalnego materiału, jakim jest bambus, tworzą spójną i harmonijną atmosferę Twojego domu.

Rolety bambusowe cechują się wysoką odpornością na działanie wilgoci oraz promieniowania UV. Dzięki temu zyskujemy bardzo funkcjonalną osłonę okienną.

Bambus jest to materiał naturalny, przyjazny dla środowiska.

aranżacja okna w salonie w bloku
 

Sposób montażu dla rolety do salonu

Wszystkie dostępne na rynku rodzaje rolet można zamontować na dwa sposoby. Jednym z nich jest system inwazyjny. Charakteryzuje się on tym, że roleta zawsze jest montowana do ramy okna poprzez wywiercenie w niej otworów, a następnie przykręcenie uchwytów mocujących.

Drugim sposobem jest montaż bezinwazyjny. Największą zaletą tego systemu jest fakt, że nie ma on ingerencji w ramę okna. Montuje się go zazwyczaj za pomocą uchwytów zaciskowych.

rolety w salonie
 

Jak właściwie dopasować osłony okienne?

Podczas aranżacji wnętrza swojego salonu, mając przed sobą wybór rolet, którymi chcemy osłonić okna, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Pierwszym z nich z pewnością będzie styl wnętrza. Rolety powinny być spójne z estetyką wnętrza salonu.

Równie istotną kwestią będzie wymiar okna. Rolety do salonu powinniśmy dopasować idealnie pod rozmiar okna, dzięki temu można optycznie powiększyć pomieszczenie , a także nadać mu lekkości.

Jedną z najważniejszych rzeczy przy doborze odpowiedniej rolety do salonu będzie ekspozycja na światło słoneczne. W zależności od tego czy okno skierowane jest na wschód, zachód, północ czy południe podpowie nam to jaką funkcjonalność powinna spełniać roleta.

Wspomniana powyżej funkcjonalność modeli materiałowych rolet powinna mieć odniesienie do obsługi, montażu, regulacji dostępu ilości wpadającego światła do pomieszczenia, stopnia zaciemnienia oraz prywatności.

Odpowiednio dobrane osłony okienne pozytywnie wpłyną na wygląd salonu, ale także na komfort jego użytkowania.

rolety do salonu aranżacje
 

Próbki tkanin

Chcąc do swojego salonu wybrać odpowiednią osłonę okienną, z całą pewnością w wyborze pomogą darmowe próbki tkanin. Zamówienie próbek tkanin jest bardzo proste. Wystarczy napisać do obsługi klienta Rząska®, która z pewnością pomoże zamówić odpowiednie próbki.

rolety rzymskie do salonu aranżacje
 

Podsumowanie

Salon w każdym domostwie to wyjątkowe pomieszczenie, często nazywane sercem domu. To właśnie w salonie najczęściej spędzają czas wszyscy domownicy, przyjaciele i rodzina, by spędzić czas wspólnie relaksując się i odpoczywając. Warto więc do swojego salonu wybrać rolety, które zapewnią doskonałą regulację dostępu ilości światła, jak i poczucie prywatności.