Rolety na okno dachowe - nowoczesne rozwiązania

 

 

Okna dachowe często nazywane są oknami połaciowymi, poprzez umiejscowienie ich w połaci dachu, zazwyczaj skośnej. To funkcjonalne oświetlenie wnętrza, montowane w takiej pozycji, aby umożliwić jak największy stopień dostępu do pomieszczenia światła dziennego.

Ilość światła wpadającego do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu, ma znaczący wpływ na komfort przebywania w ich wnętrzu, które stają się jaśniejsze i bardziej przyjemne w użytkowaniu. Dzięki temu przyczyniają się również do poprawy samopoczucia mieszkańców.

roleta dachowa
 

Jedną z głównych zalet okien dachowych to funkcja wentylacji pod wpływem wiatru, pomieszczeń znajdujących się na poddaszu domu. Szczególnie przydatna w letnie ciepłe i słoneczne dni.

rolety okno dachowe
 

 

 

 

Rolety wewnętrzne praktyczne rozwiązanie na okno dachowe

Rolety wewnętrzne Rząska® są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących estetyczne osłony okienne przystosowane do okien dachowych. Wybierając rolety wewnętrzne, warto zwrócić uwagę na rodzaj, materiału, montaż oraz szereg funkcjonalnych rozwiązań, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i satysfakcję z ich użytkowania.

Dzięki nim możemy kontrolować natężenie światła, ochronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem poprzez działanie promieni słonecznych. To także prosty sposób, aby uzyskać całkowite zaciemnienie swojego domu, o każdej porze.

  • całkowite zaciemnienie
  • regulacja ilości światła
  • ochrona termoizolacyjna
  • łatwy montaż

 

Rolety Rząska® do okien dachowych to łatwy sposób, aby uchronić pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Konstrukcja rolety na okna dachowe

Najczęściej stosowanym, jednocześnie najlepiej sprawdzającym się typem rolet na okna dachowe velux są rolety plisowane Rząska®. Na pierwszy rzut oka rolety na okno dachowe plisowane wyróżniają się na tle pozostałych rolet składaną strukturą tkaniny. Rolety plisowane i ich materiał składa się w formie harmonijki. Przez co również często nazywane są - rolety na okno dachowe plisowane harmonijkowe.

Rolety wewnętrzne plisowane na okna dachowe velux zawsze montowane są za pomocą systemu inwazyjnego, czyli są przykręcane do ramy okiennej okna dachowego za pomocą niewielkich wkrętów. Rolety montuje się wraz z prowadnicami bocznymi, które są odpowiedzialne za utrzymanie plisy i prawidłowej funkcjonalności rolety.

Rolety plisowane i materiał stosowany do ich produkcji dostępny jest w różnych kolorach. Dzięki temu z łatwością można dopasować rolety na okno dachowe do indywidualnych potrzeb, jak i wystroju wnętrza.

  • prowadnice boczne
  • ochrona termoizolacyjna
  • roleta zaciemniająca
  • montaż inwazyjny

Tkania z kolekcji Thermo Rząska® z zastosowanymi prowadnicami bocznymi z łatwością kontroluje ilość wpadającego światła do pomieszczenia, chroni przed nadmierną ilością ciepła na poddaszu oraz przed promieniami słonecznymi, dając pełne zaciemnienie.

roleta do okna dachowego
 

Najlepszy materiał rolety na okna dachowe velux

W naszym sklepie internetowym dysponujemy szeroką gamą tkanin Rząska® w różnych kolorach. Każda z tkanin znacząco różni się od siebie nie tylko pod względem wizualnym, ale także i funkcjonalnym.

Warto zapoznać się z wszystkimi dostępnymi wariantami jakie oferują nasze materiały, dzięki temu uda się wybrać odpowiednie produkty, które z pewnością dopasujemy do aranżacji wnętrza, niezależnie od tego czy chcemy zamontować rolety do okien dachowych w sypialni czy w innych pomieszczeniach przykładowo do łazienek.

 

rolety dachowe zewnętrzne
 

W naszej ofercie znajdą Państwo materiały z kolekcji: Honeycomb, Thermo, Premium, Melange i Dolomite.

żaluzje na okna dachowe
 

Materiał z kolekcji Honeycomb

Rolety dachowe plisowane Rząska® na okna dachowe velux z kolekcji Honeycomb, to materiały o strukturze plastra miodu składające się z dwóch warstw tkaniny, połączonych fałdami - w strukturze harmonijki, tworząc komórki w kształcie plastra miodu.

Dzięki tej strukturze rolety, charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną. Komórki stanowią warstwę dodatkową, która zatrzymuje powietrze, co pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Wynika to z faktu, że tkanina o strukturze plastra miodu skutecznie odbija promienie słoneczne na zewnątrz, jednocześnie tworząc izolującą poduszkę powietrzną wewnątrz komórek. 

Materiał rolety został stworzony z poliestru i posiada certyfikat Oekotex, który gwarantuje, że jest bezpieczny dla zdrowia. Charakteryzuje się dwustronnym wykończeniem – kolorowym przodem i białym tyłem.

 

Dostępne produkty z kolekcji Honeycomb Rząska®oferują materiał w 14 kolorach, które z pewnością umożliwią dopasowanie do wnętrza pomieszczenia.

Materiał z kolekcji Thermo

Rolety dachowe plisowane Rząska® na oka dachowe velux z kolekcji Thermo, to doskonałe, zaciemniające rozwiązanie do Twojego domu. Dzięki kolekcji Thermo otrzymasz nie tylko prywatność i zaciemnienie, ale także izolację termiczną. Specjalna konstrukcja rolety pozwala na efektywną regulację natężenia światła w pomieszczeniu oraz chroni zarówno przed promieniami słonecznymi i nadmiernym nagrzewaniem w okresie letnim, jak i przed utratą ciepła w okresie zimowym.

Po zewnętrznej stronie tkaniny została zastosowana powłoka termoizolacyjna, która w głównej mierze jest odpowiedzialna za powyższe korzyści. Tkanina charakteryzuje się tym, że po zewnętrznej stronie mieni się na kolor srebrny, z kolei od strony wewnętrznej jest w wybranym wariancie kolorystycznym.

 

roleta dachowa
 

Dostępne produkty z kolekcji Thermo Rząska® oferują materiał w 7 kolorach, które z pewnością umożliwią dopasowanie do wnętrza pomieszczenia.

rolety wewnętrzne na okna dachowe
 

Materiał z kolekcji Premium

Rolety dachowe plisowane Rząska® na oka dachowe velux z kolekcji Premium, to ściśle tkana, jednokolorowa półprzepuszczalna tkanina. Doskonale przepuszcza do pomieszczenia naturalne, jasne światło, jednocześnie skutecznie zabezpieczając wnętrze domu przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz.

Tkanina z kolekcji Premium również jest wykonana w 100% z poliestru i posiada certyfikat Oekotex. Jest to tkanina, która cechuje się wyjątkową trwałością, nie ulega gnieceniu, jest odporna na ścieranie oraz utrzymuje trwały kolor przez wiele lat.

 

Dostępne produkty z kolekcji Thermo Rząska® oferują materiał w 21 kolorach, które z pewnością umożliwią dopasowanie do wnętrza pomieszczenia.

Materiał z kolekcji Melange

Rolety plisowane Rząska® na oka dachowe velux z kolekcji Melange są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie minimalizm i funkcjonalność. Objętość rolety po złożeniu jest na tyle niewielka, że z powodzeniem pozwala na oszczędność miejsca. Rolety dachowe plisowane z tej kolekcji są piękne, trwałe i łatwe w obsłudze, co czyni je idealnym wyborem dla każdego wnętrza.

Rolety dachowe i tkanina z kolekcji Melange to półprzezroczysty materiał, która przypomina tkaną linię. Dzięki temu taki dodatek do okna dachowego, może wprowadzić przyjemną atmosferę do wnętrza Twojego poddasza.

 

rolety do okien dachowych z prowadnicami
 

Dostępne produkty z kolekcji Melange Rząska® oferują materiał w 7 kolorach, które z pewnością umożliwią dopasowanie do wnętrza pomieszczenia.

rolety dachowe zewnętrzne
 

Materiał z kolekcji Dolomite

Rolety plisowane Rząska® na oka dachowe velux z kolekcji Dolomite to połączenie funkcjonalności, estetyki i wyjątkowej wytrzymałości. Roleta dachowa z tej kolekcji jest idealnym wyborem dla każdego, kto poszukuje wewnętrzne rolety dla okna dachowego znajdującego się w pomieszczeniu jakim jest poddasze.

Kolekcja Dolomite, zarówno jak i wszystkie powyższe tkaniny plisowane są stabilizowane UV, aby zapobiec szybkiemu blaknięciu kolorów tkaniny. Dzięki zamontowaniu rolety na oknie dachowym, zapewni ona ochronę przed promieniowaniem UV, wyeliminuje promienie słoneczne ograniczając ilość wpadającego światła do pomieszczenia.

 

Dostępne produkty z kolekcji Dolomite Rząska® oferują materiał w 7 kolorach, które z pewnością umożliwią dopasowanie do wnętrza pomieszczenia.

Próbki tkanin

Wybierając rolety wewnętrzne na okna dachowe często napotykamy trudności w wyborze odpowiedniego koloru tkaniny. Wychodząc na przeciw temu problemowi, oferujemy możliwość wysyłki darmowych próbek tkanin z wszystkich dostępnych kolekcji.

Aby zamówić próbki tkanin Rząska®, wystarczy skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, podając dane adresowe, na które zostaną przesłane przez nas próbki tkanin.

roleta dachowa
 

Nie ponoszą Państwo żadnych kosztów związanych z przesłaniem próbek. Są one całkowicie darmowe, zarówno jak i koszt wysyłki jest po naszej stronie.

Jak wymierzyć rolety wewnętrzne na okna dachowe

Właściwy pomiar rolety na okna dachowe to w gruncie rzeczy łatwa, ale bardzo istotna kwestia. Bowiem właściwy pomiar rolety gwarantuje idealne dopasowanie do okien dachowych.

Popełnienie błędu przy pomiarze rolety z całą pewnością spowoduje, że roleta dachowa będzie niemożliwa do zamontowania na okna dachowe. Może być za wąska, co spowoduje wypadanie rolety, nawet jeśli zamontujemy prowadnice boczne. Z kolei za szeroka roleta będzie niemożliwa do zamontowania na okno dachowe.

rolety na okno dachowe
 

Korzystając z poniższych wskazówek z pewnością właściwy pomiar rolety na okna dachowe przebiegnie bez problemów.

Rolety dachowe - właściwy sposób pomiaru

Rolety dachowe plisowane Rząska® montowane są systemie inwazyjnym, dzięki temu plisy umiejscowione są w świetle szyby. Mocuje się je do listwy przyszybowej za pomocą 4 mocowań inwazyjnych do przykręcenia, po dwa na górze i na dole listw przyszybowych.

  • Pomiar szerokości: Szerokość mierzymy na podstawie najszerszego miejsca przy krawędzi od lewej do prawej listwy przyszybowej. My sami odejmujemy zgodnie z technologią produkcji plisy miejsce na prowadnice boczne na podstawie podanych wymiarów.
  • Pomiar wysokości: Wysokość mierzymy na podstawie najszerszego miejsca przy krawędzi od górnej do dolnej listwy przyszybowej.
rolety okno dachowe
 

Jeśli nie jesteś pewien/a wymiarów, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta drogą mailową i prześlij zdjęcie swojego okna. Z przyjemnością doradzimy Ci w kwestii wymiarów!

roleta dachowa
 

 

 

Jak skutecznie wyczyścić rolety dachowe

Dbałość o rolety na okna dachowe to gwarancja ich długiej żywotności i funkcjonalności. Regularne czyszczenie rolet Rząska® pozwoli zachować estetyczny wygląd, dzięki temu przede wszystkim będziemy mogli na długi czas cieszyć się ich prawidłowym funkcjonowaniem, a także doskonałą estetyką.

 

Zapoznanie się z charakterystyką produktu, pozwoli nam wyeliminować ewentualne błędy podczas jego użytkowania lub czyszczenia.

 

 

Czyszczenie z kurzu

Kurz w naszych domach powstaje w sposób naturalny i niestety nie jesteśmy wstanie całkowicie wyeliminować go z naszych pomieszczeń.

Jedynym z najprostszych, a zarazem jednym z najskuteczniejszych narzędzi, które pomoże uporać się z kurzem to odkurzacz. Zazwyczaj odkurzacze wyposażone są w końcówki z miękką szczotką dzięki którym w delikatny sposób możemy pozbyć się kurzu z powierzchni naszej tkaniny.

 

okno dachowe z roleta
 

W walce z kurzem, świetnie sprawdzi się również tradycyjna zmiotka czy sucha ściereczką.

 

 

 

Czyszczenie plam

Niewątpliwie może przytrafić się pojawienie się plamy na strukturze tkaniny naszej rolety. Wówczas wymaga to od nas szybkiej reakcji. Pozostawienie powstałej plamy na dłużej, może w konsekwencji okazać się bardzo ciężka do całkowitego usunięcia.

W przypadku plam, koniecznością będzie użycie miękkiej ściereczki nasączonej odrobiną płynu do mycia naczyń lub dedykowanego, delikatnego detergentu przeznaczonego do tego typu tkanin.

Czyszcząc tkaninę z plamy, musimy przecierać ją zwilżoną ściereczką delikatnymi ruchami. Mocne przecieranie tkaniny zwiększa ryzyko uszkodzenia materiału.

 

Pamiętaj o tym, że każda tkanina Rząska® jest impregnowana. Dlatego nieodpowiedni sposób czyszczenia może uszkodzić tkaninę.

Podsumowanie

Rolety plisowane Rząska® dachowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących efektywnego sposobu regulacji światła i temperatury w pomieszczeniach poddasza.

Ich nowoczesna konstrukcja, funkcjonalność i estetyka sprawiają, że są coraz częstszym wyborem dla świadomych klientów poszukujących innowacyjnych rozwiązań dla swojego domu i okien dachowych.

rolety okno dachowe
 

Wewnętrzne rolety dachowe niosą szereg korzyści, na podkreślenie zasługuje przede wszystkim izolacja termiczna. Przyczynia się ona do obniżenia kosztów ogrzewania zimą i do utrzymywania przyjemnej temperatury pomieszczenia latem.