Rolety plisowane na wymiar  - dlaczego nie powinno ich zabraknąć w twoim domu

Rolety plisowane na wymiar to nie tylko stylowe i eleganckie rozwiązanie, ale przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne osłony okienne, które doskonale sprawdzą się w każdym domu.

Skuteczne zaciemnienie, nowoczesny design, prosty system montażu, dostępność w szerokiej gamie kolorystycznej oraz wszechstronność zastosowania, świadczą o tym, że plisowane rolety stanowią niezbędny element wyposażenia każdego wnętrza, który warto mieć w swoim domu.

żaluzje plisowane
 

Rolety plisowane na wymiar umożliwiają montaż inwazyjny oraz montaż bezinwazyjny.

rolety plisy na wymiar
 

Czym jest roleta plisowana na wymiar?

Produkt na wymiar to idealne rozwiązanie, które jest dostosowane do konkretnych wymiarów oraz potrzeb klienta.

Rolety plisowane na wymiar charakteryzują się doskonałą jakością wykonania. Dzięki precyzyjnym pomiarom i starannej produkcji, otrzymywane produkty są solidne, trwałe oraz estetyczne. Wykorzystywanie wysokiej jakości materiałów oraz nowoczesnych technologii do produkcji rolet plisowanych to gwarancja produktu, który z pewnością będzie służył przez wiele lat, bez jakichkolwiek problemów.

Inwestując w zakup produktu na wymiar, zyskujesz również pewność, że otrzymujesz produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Konstrukcja rolet plisowanych

Dostępne w naszej ofercie plisy okienne są złożone możliwie w jak największym stopniu, co jest ich główną zaletą. Dzięki temu, nie ma konieczności przewlekania sznurków czy składania wielu pojedynczych części, co jest czasochłonnym procesem. Kupując markowy produkt Rząska masz pewność, że cenimy zarówno Twój czas, jak i Twój dom.

Konstrukcja, montaż rolety plisowanej, a także sama roleta w żaden sposób nie ogranicza swobody otwierania okna. Niezależnie od tego czy roleta będzie zamontowana w świetle szyby do listwy przyszybowej stosując inwazyjny montaż czy do ramy okiennej wykorzystując montaż bezinwazyjny.

rolety plisy na wymiar
 

Dodatkową zaletą jaką oferuje roleta plisowana na wymiar to brak kasety w górnej części okna, co ma wpływ nie tylko na walory estetyczne, ale i również na funkcjonalność produktu.

Rolety plisowane bezinwazyjne na wymiar

Roleta plisowana bezinwazyjna na wymiar to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Wykorzystując montaż bezinwazyjny, montaż rolet plisowanych w żadnym stopniu nie narusza konstrukcji okna.

Montaż rolety plisowanej bezinwazyjnej przeprowadza się za pomocą uchwytów zaciskowych do ramy okna, w trzech dostępnych wariantach.

  • Risnifix "incognito" Standard
  • Risnifix bezinwazyjne do przykręcenia
  • Risnifix Double 2w1

Wszystkie powyższe rodzaje mocowań, charakteryzują się tym, że rolety plisowane umiejscowione są na ramie okiennej i zasłaniają całą szerokość szyby oraz wysokość ramy okiennej.

plisa roleta
 

 

żaluzje plisy
 

 

rolety wewnętrzne plisowane
 

 

W systemie bezinwazyjnym występuję czwarty rodzaj mocowań, Risnifix bezinwazyjne do przyklejenia. W tym systemie roleta plisowana umiejscowiona jest tylko na całej powierzchni szyby i jak w przypadku systemu inwazyjnego montowany jest do listew przyszybowych.

Rolety plisowane inwazyjne na wymiar

Rolety plisowane na wymiar inwazyjne to niezwykle solidny i trwały system montażu. Dedykowany dla okien o głębokości listew przyszybowych minimum 1cm, do których montowane są uchwyty.

W zestawie mocowań dołączonych wraz z roletami plisowanymi, znajdują się uchwyty o różnych kątach nachylenia, dzięki temu istnieje możliwość regulacji. Umożliwi to montaż rolety plisowanej do listew przyszybowych o nietypowych kształtach, które będą idealnie dopasowane do okna.

Montaż rolety plisowanej inwazyjnej przeprowadza się za pomocą uchwytów, które się przykręca do listew przyszybowych lub do ramy okna i dostępne są one w dwóch wariantach.

  • Risnifix inwazyjne do przykręcenia
  • Risnifix Double 2w1

Decydując się na wybór systemu inwazyjnego, należy zorientować się czy są one akceptowane z gwarancją producenta.

żaluzja plisowana
 

 

rolety plisowane bezinwazyjne
 

 

W systemie inwazyjnym rolety plisowane na wymiar umiejscowione są w świetle szyby. Mocowania można również zamontować do ściany czy sufitu, dzięki czemu istnieje możliwość zasłonięcia wszelkich przeszkleń o nietypowych wymiarach.

Rolety wewnętrzne plisowane na wymiar - pomiar

Decydując się na plisowane rolety na wymiar należy zwrócić uwagę na jedną z tak naprawdę najistotniejszych kwestii w przypadku takiego produktu, czyli jego właściwy pomiar.

Prawidłowo zwymiarowane rolety będą idealnie dopasowane do okna, a dzięki temu przede wszystkim, będziemy mieli możliwość właściwego montażu rolety, jak i w pełni wykorzystać funkcjonalność, jaką oferuje nam produkt.

Niezależnie od tego czy potrzebujesz rolety plisowane na drzwi balkonowe czy okno dachowe, zapoznaj się z wskazówkami sposobu pomiaru, gdyż różni się on w zależności od wybranego systemu mocowań.

Plisy okienne bezinwazyjne - wskazówki pomiaru

Rolety plisowane przeznaczone do montażu w systemie bezinwazyjnym należy zwymiarować w następujący sposób:

Plisy okienne pomiar szerokości: Zmierz szerokość szyby i dodaj do tego 2-4 cm. Pamiętaj także o sprawdzeniu, czy zamontowana roleta na ramie okna nie będzie zakłócała swobodnego korzystania z klamki.

Plisy okienne pomiar wysokości: Wysokość zmierz na podstawie całego skrzydła okiennego od górnej do dolnej krawędzi ramy okna.

Rolety plisowane bezinwazyjne umiejscowione są na ramie okiennej.

Plisy okienne inwazyjne - wskazówki pomiaru

Rolety plisowane przeznaczone do montażu w systemie inwazyjnym należy zwymiarować w następujący sposób:

Plisy okienne pomiar szerokości: Zmierz szerokość szyby okna. Szerokość mierzymy na podstawie szerokości szyby wraz z uszczelką odejmując 3mm aby plisa mogła się swobodnie przesuwać po szybie okna.

Plisy okienne pomiar wysokości: Zmierz wysokość szyby okna. Wysokość mierzymy na podstawie wysokości szyby wraz z uszczelką.

Rolety plisowane inwazyjne umiejscowione są w świetle szyby.

rolety harmonijkowe
 

POMIAR BEZINWAZYJNY

żaluzje plisowane
 

POMIAR INWAZYJNY 

 

Różnice pomiędzy roletami plisowanymi na wymiar, a gotowymi roletami dostępnymi w markecie

Indywidualne podejście, unikalność, jakość to tylko niektóre z argumentów przemawiających na korzyść rolet plisowanych na wymiar.

Rolety plisowane wykonane na wymiar pozwalają klientom na zamówienie rolety, która idealnie odpowiada ich potrzebom i preferencjom. Dzięki temu rolety plisowane mogą być perfekcyjnie dopasowane do okien znajdujących się w pomieszczeniach oraz do stylu wnętrza czy gustu klienta.

Żaluzja plisowana na wymiar to wyjątkowy i niepowtarzalny produkt, który daje klientom poczucie posiadania czegoś wyjątkowego i oryginalnego. Rolety plisowane to również świetny sposób na wyrażenie swojej indywidualności i osobistego stylu.

Żaluzje plisowane na wymiar produkowane są z wysokojakościowych materiałów i z większą dbałością o estetykę, niż rolety dostępne w marketach, produkowane masowo oraz w określonych, standardowych wymiarach. Wysoka jakość tkaniny jaką oferuje roleta plisowana na wymiar i pozostałe akcesoria mają znaczący wpływ na funkcjonalność rolety.

plisa roleta
 

W naszym sklepie internetowym dysponujemy szeroką ofertą osłon okiennych, produkowanych na wymiar, tym samym oferując samodzielny i łatwy montaż. Serdecznie zapraszamy.

Roleta plisowana na wymiar i jej zastosowania

Dostępne plisy bezinwazyjne lub inwazyjne z powodzeniem możemy zastosować do każdego domu i jego pomieszczeń urządzonych w każdym stylu, a także w ogrodach zimowych i ich przeszkleń.

Szeroka gama kolorystyczna tkaniny pozwala na wybór odpowiedniej kolorystyki, jak najbardziej dopasowanej do wnętrza pomieszczeń.

rolety plisowane bezinwazyjne
 

Roleta plisowana na wymiar do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, w którym pragniemy stworzyć intymną, a zarazem odpowiednią atmosferę sprzyjającą spokojnemu snu. Dlatego w tym pomieszczeniu idealnie sprawdza się rolety plisowane na wymiar całkowicie zaciemniające.

Tkaniny doskonale wpisujące się w specyfikę sypialni, będą tkaniny z kolekcji Honeycomb. Tkaniny z tej kolekcji charakteryzują się podwójną tkaniną, która nie tylko zapewnia 100% zaciemnienie, ale również posiada ochronę termoizolacyjną, która ma znaczący wpływ na utrzymanie odpowiedniej temperatury pomieszczenia.

plisa na wymiar
 

Plisowane rolety do kuchni i łazienki

Nie bez powodu oba te pomieszczenia wymagają zastosowania odpowiednich tkanin w roletach okiennych. Z uwagi na występującą w nich wilgoć, spowodowana różnicami temperatur.

W przypadku zarówno kuchni, jak i łazienki, jedną z najlepiej sprawdzających się tkanin będzie kolekcja Thermo. Charakteryzuję się ona doskonałą odpornością na wilgoć, jednocześnie dając wysoki stopień zaciemnienia, co jest istotne w przypadku zastosowania w łazience.

rolety harmonijkowe
 

Żaluzje plisowane do salonu

Salon bez wątpienia jest jednym z centralnych punktów każdego domu. To właśnie w nim spędzamy czas na odpoczynku, spotkaniach z przyjaciółmi i rodziną.

Zależy więc nam na tym, aby przede wszystkim zachować jak największy stopień prywatności, a dodatkowo jak w przypadku pomieszczenia jakim jest sypialnia, wysoki stopień zaciemnienia. W salonie zazwyczaj mamy duże powierzchnie przeszkleń, przykładowo drzwi balkonowe. Dlatego odpowiednim rodzajem tkaniny będzie kolekcja Thermo, która zaciemnia, a jednocześnie zawiera powłokę termoizolacyjną.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tkaniny?

Przy wyborze tkaniny do rolet plisowanych warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które mogą wpłynąć zarówno na wygląd, jak i funkcjonalność rolet.

Po pierwsze, należy kierować się trzema podstawowymi parametrami, które jasno opisują cechę tkaniny w danej kolorystyce. Mianowicie jest to transmisja, refleksja oraz absorpcja.

Po drugie, ważna jest łatwość czyszczenia i konserwacji - najlepiej wybrać tkaninę, która nie traci koloru, a zatem odporność na blaknięcie będzie istotną kwestią, szczególnie jeśli rolety będą eksponowane na działanie silnego słońca.

Wreszcie, warto zastanowić się nad estetyką - dobierz tkaninę, która pasuje do wystroju wnętrza i spełnia Twoje preferencje dotyczące wzoru i koloru. Z pewnością pomocne w tym będą próbki tkanin, które bezpłatnie możesz zamówić, kontaktując się z naszym działem obsługi.

W naszej ofercie dostępne są rolety plisowane z kolekcji: Honeycomb, Thermo, Premium, Melange oraz dolomite. Ponadto wyjątkową kolekcję tkanin Millenium Velvet, z którą wykorzystujemy do szycia zasłon.

Transmisja 

określa stopień przenikania światła przez tkaninę (im niższa wartość procentowa, tym mniej światła i ciepła przechodzi przez tkaninę do pomieszczenia, czyli tym ciemniej jest w pomieszczeniu).

Refleksja 

określa stopień odbicia światła słonecznego na zewnątrz (im wyższa wartość, tym więcej światła odbija tkanina. Im więcej światła i ciepła tkanina odbija, tym mniej wchodzi do pomieszczenia).

Absorpcja 

światło pochłaniane przez tkaninę i zamieniane na energię cieplną (im wyższa wartość, tym więcej ciepła pochłania tkanina. Następnie tkanina przez pewien czas oddaje zaabsorbowane ciepło z powrotem do pomieszczenia).

Suma przepuszczalności światła, odbicia światła i absorpcji światła wynosi zawsze 100%. Ponadto wspólną cechą tkanin jest to, że kolory tkanin ze wszystkich kolekcji mogą wyglądać inaczej w różnych warunkach pogodowych i świetlnych. Dlatego istotną rolę odgrywają darmowe próbki tkanin, przed dokonaiem wyboru.

Profile aluminiowe

Roleta plisowana składa się z dwóch profili aluminiowych. Z całą pewnością ma to znaczący wpływ na walory estetyczne. Prezentuje się ona o wiele lepiej, niż produkty wykonane z innych materiałów, takich jak na przykład tworzywa sztuczne.

Profile aluminiowe są odporne na jakąkolwiek deformację czy uszkodzenia. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają one sztywność i stabilność rolety, niezależnie od jej rozmiaru. Może wystąpić minimalne wygięcie w profilu przy roletach o szerokości powyżej 150 cm, natomiast nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na samą funkcjonalność rolety plisowanej.

 

Profile aluminiowe występują w 6 powyższych kolorach.

Podsumowanie

Rolety plisowane na wymiar to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także estetyczny dodatek do każdego wnętrza. Wszechstronność, trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości rolety, sprawiają, że warto dokonać ich wyboru i zakupu.

Dzięki nim możemy cieszyć się nie tylko prywatnością, ale także doskonałym filtrowaniem światła, tworząc atmosferę spokoju i intymności w naszym domu.