Rolety termoizolacyjne - rozwiązanie na każdą pogodę

Każdy z nas, w swoim życiu przechodzi przez proces urządzania własnego, wymarzonego mieszkania. To ważny krok, który oznacza nowe wyzwania, możliwości, a także to wspaniała przygoda, która z pewnością zapadnie w pamięci na długi czas.

Jest to proces, który wymaga od Ciebie przemyślanych decyzji i dbałości o, z pozoru najdrobniejsze szczegóły. Takim szczegółem mogłaby się wydawać kwestia termoizolacji okien. W gruncie rzeczy termoizolacja ma ogromne znaczenie w użytkowaniu Twojej przestrzeni. Rolety termoizolacyjne termiczne to nie tylko dodatek, ale praktyczna osłona okienna oferująca wiele korzyści.

rolety termoizolacyjne
 

Co to są rolety okienne termiczne?

Rolety termiczne s się popularnym rozwiązaniem nie tylko przez estetyczny wygląd tkaniny, ale przede wszystkim biorąc pod uwagę właściwości termoizolacyjne. Tego typu rolety to doskonałe narzędzie, które ma znaczący wpływ na komfort życia we wnętrzu Twojego domu.

Dzięki temu, że została zastosowana po zewnętrznej stronie warstwa aluminium, roleta termiczna zaciemniająca idealnie chroni Twoje pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz wysokimi temperaturami. Właściwości termoizolacyjne sprawiają, że ten produkt zyskuje znaczącą przewagę nad innymi dostępnymi roletami.

Cała konstrukcja rolet termoizolacyjnych i wysoka jakość zastosowanych materiałów pomaga zachować stabilną temperaturę we wnętrzu niezależnie od panujących warunków zewnętrznych.

 • wysoki stopień zaciemnienia
 • ochrona termoizolacyjna
 • energooszczędność
rolety termiczne
 

Rolety termiczne i ich rodzaje

Rynek osłon okiennych oferuje szeroką gamę produktów, od tych tradycyjnych rolet, po nowoczesne rozwiązania, jakimi są rolety termoizolacyjne. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, które zapewni wszystkie potrzeby.

Dlatego warto poznać i zrozumieć różnice jakie oferują rolety termoizolacyjne i wybrać te, które najlepiej spełnią indywidualne potrzeby każdego z użytkowników.

Bez względu na wybór, rolety termoizolacyjne sprawdzają się również jako stylowe uzupełnienie każdego wnętrza biorąc pod uwagę ich estetyczny wygląd, a przy tym są bardzo praktycznym elementem, w który powinno być wyposażone każde mieszkanie.

 • klasyczne rolety zaciemniające Thermo Blackout
 • rolety plisowane Thermo
 • plisy okienne Honeycomb
rolety termoizolacyjne wewnętrzne
 
 rolety zaciemniające termoizolacyjne
 

Klasyczne rolety zaciemniające Thermo Blackout

Roleta zaciemniająca marki Rząska® to funkcjonalna, wysokiej jakości osłona okienna. Rolety thermo dostarczane są już częściowo złożone, dzięki temu proces montażu przebiega o wiele szybciej i w mniej skomplikowany sposób, a to przekłada się na oszczędność Twojego czasu.

Tkanina Thermo Blackout wykorzystywana w produkcji rolet Rząska® posiada po zewnętrznej stronie srebrną powłokę o wysokim stopniu właściwości termicznych. Tkanina skutecznie chroni Twoje pomieszczenia przed nadmiarem promieni słonecznych wpadających do ich wnętrza.

Montaż rolety możliwy jest na dwa sposoby, dostępny jest zarówno system bezinwazyjny, jak i inwazyjny. Wybór odpowiedniego systemu montażu, w głównej mierze zależy od Twoich preferencji.

 • roleta zaciemniająca
 • roleta częściowo złożona
 • ochrona termoizolacyjna
 • montaż inwazyjny/bezinwazyjny

Plisowane rolety Thermo

Główna zaleta rolet plisowanych Rząska® to możliwość dwukierunkowego sterowania roletą. Dzięki temu możesz zasłonić dowolny fragment Twojego okna, dostosowując ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza Twojego pomieszczenia.

W tkaninie wykorzystywanej w roletach plisowanych Thermo również została zastosowana po zewnętrznej stronie warstwa aluminium, która daje ochronę termoizolacyjną. Tkaniny plisowane wykonane są z lekkich i elastycznych materiałów, dzięki temu ma ona możliwość składania się w charakterystyczną harmonijkę.

rolety termoizolacyjne
 

Rolety termoizolacyjne plisowane Rząska® wyposażone są w dwa aluminiowe profile, górny oraz dolny. Dzięki temu roleta może idealnie przylegać do ramy okiennej i nie przepuszcza światła. Został w nich zastosowany mechanizm samohamujący, który umożliwia ustawienie rolety na dowolnej wysokości ramy okna. Ten produkt również można zamontować zarówno w systemie bezinwazyjnym oraz inwazyjnym.

 • sterowanie dwukierunkowe
 • powłoka termoizolacyjna
 • montaż inwazyjny/bezinwazyjny
 • harmonijka
rolety termiczne
 

Rolety termoizolacyjne Honeycomb - Najlepszy wybór

Rolety termoizolacyjne Rząska® z kolekcji Honeycomb to innowacyjna forma osłon okiennych, których tkaniny cechują się strukturą przypominającą plaster miodu. Wynika ona z zastosowania dwóch warstw tkaniny pomiędzy, którymi znajdują się komory w kształcie plastra miodu.

Taka konstrukcja zapobiega przenikaniu ciepła z zewnątrz do wnętrza pomieszczenia oraz odwrotnie. To rozwiązanie pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury w pomieszczeniu, co przekłada się na obniżenie zużycia energii i kosztów ogrzewania czy klimatyzacji pomieszczenia.

Struktura plastra miodu, może także absorbować dźwięk, co może skutecznie ograniczyć redukcję hałasu z zewnątrz. Zastosowane rolety termiczne mogą okazać się dobrym wyborem w przypadku mieszkań położonych w pobliżu ruchliwych ulic.

 • Najlepsze działanie termoizolacyjne oraz zaciemniające
 • struktura plastra miodu
 • roleta termoizolacyjna
 • montaż inwazyjny/bezinwazyjny
 • obniżenie zużycia energii

Ta roleta zupełnie nie przepuszcza światła i odbijaja promienie słoneczne powstałe przez światło słoneczne w najbardziej efektywny sposób.

Jak prawidłowo wymierzyć rolety termoizolacyjne ?

Właściwy pomiar rolet termoizolacyjnych to tak naprawdę jeden z najważniejszych procesów, który ma znaczący wpływ na późniejsze ich dopasowanie do Twojego okna. Za mała lub zbyt duża roleta Thermo z pewnością nie będzie funkcjonowała w prawidłowy sposób.

Prawidłowy pomiar żaluzji zależny jest od tego jaki wybierzesz sposób montażu. Wszystkie modele rolet z kategorii osłon okiennych marki Rząska® możesz zamontować na dwa sposoby czyli inwazyjny lub bezinwazyjny.

Wymiary rolety opiera się o rzeczywistą szerokość tkaniny oraz jej długość.

Sposób prawidłowego pomiaru zależy od wybranego systemu mocowania.

Rolety plisowane wewnętrzne termoizolacyjne - pomiar dla systemu inwazyjnego

Wybierając system inwazyjny, w pierwszej kolejności musimy zająć się listwami przyszybowymi, do prawidłowego montażu niezbędna jest ich głębokość 1.0 cm. Rolety termiczne plisowane montowane są w świetle szyby, za pomocą 4 mocowań do przykręcenia.

Jeśli Twoje listwy przyszybowe posiadają wymaganą głębokość, wówczas możesz przejść do pomiaru szerokości i wysokości rolety. Ponieważ dzięki odpowiedniej głębokości masz pewność, że będzie możliwość zamontowania rolety w systemie inwazyjnym.

rolety termoizolacyjne
 
 • Pomiar szerokości: Szerokość mierzymy na podstawie szerokości szyby wraz z uszczelką odejmując 3mm, aby rolety termiczne mogły swobodnie przesuwać się po szybie okna.
 • Pomiar wysokości: Wysokość mierzymy na podstawie wysokości szyby wraz z uszczelką.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz przyjazny konfigurator za pomocą, którego w łatwy sposób złożysz zamówienie na swoje wymarzone rolety termoizolacyjne wewnętrzne w systemie inwazyjnym.

rolety termoizolacyjne
 

Rolety wewnętrzne termoizolacyjne - pomiar dla systemu bezinwazyjnego

Rolety termoizolacyjne klasyczne oraz plisowane w systemie bezinwazyjnym montowane są na ramie okiennej za pomocą uchwytów zaciskowych. Ten system montażu nie wymaga ingerencji w okno. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem na przykład dla mieszkań wynajmowanych.

Uchwyty zaciskowe Rząska® obejmują zakres grubości ramy okiennej od 14mm do 25 mm, co sprawia, że pasują do większości dostępnych okien plastikowych, drewnianych czy też aluminiowych.

 • Pomiar szerokości: Zmierz szerokość szyby i dodaj do tego 2-4 cm. Pamiętaj także o sprawdzeniu, czy zamontowana roleta nie będzie zakłócała swobodnego korzystania z klamki.
 • Pomiar wysokości: Wysokość zmierz na podstawie całego skrzydła okiennego od górnej do dolnej krawędzi.

System bezinwazyjny to idealne rozwiązanie dla mieszkań wynajmowanych, gdzie niezbędny jest łatwy montaż i demontaż bez naruszania struktury okna.

rolety termoizolacyjne wewnętrzne
 

Czy rolety termoizolacyjne naprawdę działają?

Rolety termoizolacyjne posiadają specjalną powłokę, której skuteczność wynika z kilku czynników, a są nimi izolacyjność materiału, redukcja strat ciepła oraz kontrola nasłonecznienia.

Dodatkowo badania naukowe potwierdzają, że rolety termiczne niosą za sobą znaczące korzyści w zakresie efektywności energetycznej. Przyczyniają się do obniżenia rachunków za energię i poprawy komfortu termicznego. Dlatego też są o wiele lepszym wyborem niż przykładowo tradycyjne zasłony.

Dla nas jednak najważniejszym potwierdzeniem skuteczności, są pozytywne opinie klientów na temat efektywności tego produktu.

Podsumowanie

Rolety okienne choć w zakupie mogą być nieco droższe niż rolety tradycyjne, to jako wartość inwestycji jest jak najbardziej uzasadniona, poprzez oszczędności energii, jaką można osiągnąć w dłuższej perspektywie czasowej.

Rolety termoizolacyjne znajdą swoje zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Idealnie sprawdzą się w sypialniach, pokojach dziecięcych czy również w salach konferencyjnych, doskonale radząc sobie z promieniami słonecznymi, które bywają uciążliwe w długie i upalne dni.

 • praktyczność
 • funkcjonalność
 • oszczędność
rolety zaciemniające
 

Dla uzyskania pełnego efektu termoizolacji należy całkowicie otworzyć roletę tak, aby w całości zakryła szybę.