Rolety zaciemniające odbijające światło - styl i funkcjonalność wnętrza

rolety odbijające promienie słoneczne
 

 

Rolety zaciemniające odbijające światło są doskonałym rozwiązaniem polegającym na kontrolowaniu promieniowania słonecznego, ale i nie tylko. Wnoszą także do wnętrza Twojego domu element stylu i funkcjonalności.

Nowoczesne osłony okienne jakimi są rolety zaciemniające łączą w sobie estetykę z praktycznym zastosowaniem, które z łatwością dostosują się do indywidualnych potrzeb wszystkich domowników, niezależnie od tego w jakim pomieszczeniu zostaną zamontowane.

Jakie są rodzaje rolet odbijających światło ?

Rynek osłon okiennych z roku na rok rozwija się bardzo prężnie. Doskonale dostosowując się do zmieniających się potrzeb konsumentów i postępu technologicznego.

Współczesne osłony okienne w pełni spełniają wszystkie praktyczne i niezbędne funkcje. Na przestrzeni lat stały się integralną częścią nowoczesnej architektury, nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także estetyki. Wśród najpopularniejszych osłon okiennych odbijające światło i pomagających zmniejszyć nasłonecznienie pomieszczenia wyróżniamy:

  • Rolety Thermo Blackout
  • Rolety plisowane Thermo
  • Rolety plisowane Honeycomb (Plaster miodu)
 rolety zaciemniające
 

Te trzy rodzaje rolet zdecydowanie zasługują na wyróżnienie, jeśli chodzi o rolety, które doskonale odbijają światło słoneczne.

rolety dzień noc zaciemniające
 

Rolety Thermo Blackout - rolety odbijające promienie słoneczne

W pierwszej kolejności skupmy się na roletach Thermo Blackout, które będą doskonałym rozwiązaniem w każdym pomieszczeniu. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że oferują całkowite zaciemnienie, ale także eliminują wysokie temperatury pomieszczenia, poprzez zastosowaną zaawansowaną technologię.

Rolety Thermo Blackout po zewnętrznej stronie tkaniny pokryte są masą perłową, która charakteryzuje się ochroną pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem, tym samym przed nadmiernym nagrzewaniem, a także pozwalają uzyskać całkowite zaciemnienie danego pomieszczenia.

Szeroka gama kolorów tkaniny z pewnością pozwoli na dostosowanie rolety do indywidualnych preferencji kolorystycznych. W ofercie znajdziemy rolety zaciemniające od jasnych po ciemne kolory.

Rolety Thermo Blackout z zewnętrznej strony tkaniny są w kolorze srebrnym, z kolei po wewnętrznej stronie w wybranym kolorze pasującym do wystroju wnętrza.

Rolety plisowane Thermo - rolety odbijające światło

Rolety plisowane z kolekcji Thermo to jedne z najczęściej wybieranych osłon okiennych, które konstrukcją przypominają harmonijkę. Swoją popularność zyskały dzięki indywidualnej funkcjonalności, której aż w tak dużym stopniu nie mają przykładowo rolety Thermo Blackout.

Mowa tutaj przede wszystkim o możliwości dwukierunkowego sterowania plisą po całej powierzchni okna. Takie rozwiązanie umożliwia zasłonięcie wybranego fragmentu Twojego okna. Dzięki temu, pomimo częściowego zasłonięcia okna naturalne światło ma możliwość dotarcia do pomieszczenia.

Tak samo jak w przypadku rolet Thermo Blackout, rolety plisowane Thermo od zewnętrznej strony również są pokryte masą perłową, która co do zasady działania jest taka sama. W porównaniu do klasycznych rolet Thermo Blackout, rolety plisowane Thermo osiągają odrobinę mniejszy stopień zaciemnienia.

rolety podgumowane
 

Rolety plisowane Thermo są skuteczne w ograniczaniu dostępu promieni słonecznych do każdego wnętrza.

Rolety plisowane Honeycomb - rolety mocno zaciemniające

Rolety plisowane odbijające światło o nazwie Honeycomb, to potocznie nazywane plastry miodu. Swoją potoczną nazwę zawdzięczają przekrojowi, który wygląda właśnie w ten sposób. Plisa składa się z dwóch warstw materiału.

Dzięki zastosowaniu podwójnej tkaniny, ten rodzaj rolet, z pewnością wyróżnia się na tle pozostałych rolet zaciemniających pod względem estetyki. Natomiast nie tylko dlatego są one doskonałym wyborem.

Rolety odbijające promienie słoneczne HoneyComb stanowią przede wszystkim izolację termiczną na bardzo wysokim poziomie. Doskonale odbijają promienie słoneczne, stając się skutecznym narzędziem, aby utrzymywać przyjemną temperaturę w pomieszczeniu. Ponadto nie tylko latem rolety stawiają opór nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczania poprzez odbijanie promieni słonecznych, ale i zimą co jest szczególnie ważne, rolety utrzymują ciepło wewnątrz każdego pomieszczenia.

Ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń, eliminując dostęp promieni słonecznych i chroniąc tym samym wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. Rolety plisowane o kształcie plastra miodu łączą funkcje klasycznych rolet Thermo Blackout wraz z funkcją dwukierunkowego sterowania rolet plisowanych.

rolety nieprzepuszczające światło
 

Na jakiej zasadzie działają rolety odbijające promienie słoneczne ?

Kluczowym elementem w funkcji rolet odbijających światło, jest zastosowanie specjalnej powłoki, która znajduje się na powierzchni tkaniny, zazwyczaj po jej zewnętrznej stronie.

Ten typ rolet często określa się jako rolety podgumowane, z uwagi na zastosowaną powłokę. Wykonana ona jest zazwyczaj z folii metalizowanych czy warstw ceramicznych.

To właśnie dzięki tej powłoce rolety posiadają zdolności odbijające światło, w znacznym stopniu chroniąc pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem czy też nagrzewaniem, co jest ich głównym zadaniem.

  • Ochrona termoizolacyjna
  • Wysoki stopień zaciemnienia

Do jakiego pomieszczenia rolety odbijające światło ?

Rolety odbijające światło to doskonałe i skuteczne rozwiązanie dla różnych pomieszczeń. Oprócz funkcjonalności, mają duży wpływ na atmosferę wnętrza.

Warto dostosować rodzaj rolety odbijającej promienie słoneczne, do konkretnych potrzeb i estetyki danego pomieszczenia, jak i jego użytkownika.

Rolety odbijające światło znajdą swoje zastosowanie tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Niezależnie czy potrzebujemy pełnego, częściowego zaciemnienia czy ochrony termoizolacyjnej, te produkty oferują nam skuteczne rozwiązanie.

rolety odbijające światło
 

Rolety odbijające światło w salonie

Jednym z najważniejszych pomieszczeń każdego domu jest salon. Pełni on funkcję jako strefa relaksu, miejsce do częstych spotkań rodzinnych. Każdy salon jest tak naprawdę wielozadaniowy, gdyż jest jednym z głównych pomieszczeń, będąc przy tym centralną przestrzenią, która odzwierciedla charakter i styl życia mieszkańców.

Promienie słoneczne, które w długie letnie dni, przedzierają się do naszych domów, mogą być przeszkodą podczas gdy mamy ochotę na przykład na oglądanie telewizji. Rolety odbijające światło słoneczne będą idealnym rozwiązaniem, aby zaciemnić pomieszczenie i ograniczyć promienie słońca, które odbijają się od ekranu telewizora.

Rolety zaciemniające doskonale sprawdzą się również w momencie, kiedy przyjmujemy w naszym domu bliskich nam gości. Wówczas stawiamy na wysoki poziom prywatności, a te rolety wewnętrzne z pewnością zapewnią wspomnianą prywatność.

rolety odbijające promienie słoneczne
 

Rolety zaciemniające w sypialni

Sypialnia, jako przestrzeń naszego wypoczynku, powinna zapewnić nam spokojny sen. Od sypialni oczekujemy ciszy, wygody i prywatności, gdyż z reguły jest to pomieszczenie bardzo intymne.

Rolety zaciemniające w sypialni przede wszystkim mają ograniczać dostęp światła słonecznego do jej wnętrza, zwłaszcza w letnie, weekendowe poranki, kiedy mamy możliwość pospać nieco dłużej niż zazwyczaj, w ciągu tygodnia.

Od rolet zaciemniających w tym pomieszczeniu oczekujemy także zbudowania odpowiedniej atmosfery. Ciemne kolory rolety, w tym przypadku sprawdzą się idealnie.

Rolety odbijające promienie słoneczne w pokoju dziecięcym

Zaciemniające rolety wewnętrzne są wręcz niezbędne w pokojach dziecięcych, gdzie ograniczenie dostępu światła słonecznego to jedna z najważniejszych kwestii. Duża ilość światła słonecznego w ciągu dnia, może być przeszkodą aby nasze pociechy mogły mieć spokojny sen.

Pokoje dziecięce wymagają od nas innego podejścia, gdyż troska o nasze dzieci to to, czym różnią się od innych pomieszczeń naszych domów. Istotna jest kwestia związana z promieniami słonecznymi i jak najbardziej ograniczyć ilość światła a także musimy zadbać o to aby rolety wykonane były tak, aby jak najbardziej wyeliminować nagrzewanie się pomieszczenia.

rolety zaciemniające
 

Główne zalety rolet odbijających światło

W praktyce, działa to dwustronnie - latem rolety odbijające światło redukują nagrzewanie się pomieszczenia, a zimą mogą pomagać w utrzymaniu ciepła wewnątrz pomieszczenia.

Dodatkowym atutem takich rolet jest ich wysoka a nawet całkowita umiejętność zaciemnienia pomieszczenia.

Warto wziąć pod uwagę aspekt energooszczędności.

Jakie rolety są lepsze jasne czy ciemne kolory?

Wybór koloru rolety to decyzja, która ma znaczący wpływ na estetykę, a także atmosferę wnętrza. Wybór pomiędzy jasnymi, a ciemnymi roletami zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji.

Jasne kolory zdecydowanie mogą sprawić wrażenie, że pomieszczenie jest większe i bardziej otwarte. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy nadać wnętrzu lekkości i przestronności. Ponadto jasne kolory są neutralne i doskonale wpasowują się w różne style wnętrz.

Z kolei ciemne kolory dodają elegancji do pomieszczenia i pomagają stworzyć intymną atmosferę. Dlatego ciemna kolorystyka jest tak chętnie wykorzystywana w takich pomieszczeniach jak na przykład sypialnia. Dodatkowo są o wiele bardziej praktyczniejsze od jasnych kolorów pod względem ukrycia lekkich zabrudzeń czy śladów użytkowania.

W przypadku rolet klasycznych Thermo Blackout oraz rolet plisowanych Honeycomb wybór koloru nie wpływa na funkcjonalność rolet, gdyż wszystkie kolory dają nam taki sam efekt. Jedynie w przypadku rolet plisowanych Thermo wybór koloru ma również znaczenie na działanie.

Jak zamówić próbki tkanin ?

Koszt rolet zależy głownie od wyboru odpowiedniej dla nas kolekcji tkanin. W zależności jaką funkcję ma ona pełnić, jej koszt może być większy lub mniejszy. Dodatkowo jedną z najistotniejszych kwestii dotyczącą wyboru tkaniny jest to, jaki chcemy uzyskać kolor rolety.

Przed dokonaniem wyboru zawsze warto skorzystać z próbek tkanin, które z całą pewnością będą pomocne przy wyborze odpowiedniej kolorystyki. Wystarczy skontaktować się z naszym działem obsługi, które bardzo chętnie pomoże na każdym etapie zamówienia.

Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, aby przedstawić kolory tak realistycznie, jak to tylko możliwe, dzięki czemu próbki tkanin nie są tak naprawdę konieczne.

  • darmowe próbki tkanin
  • profesjonalne doradztwo
rolety zaciemniające odbijające światło
 

Podsumowanie

Rolety odbijające promienie słoneczne to nowoczesne rozwiązanie, które nie tylko skutecznie reguluje ilość światła w pomieszczeniu, ale również wpływa na kontrolę temperatury.

Ich działanie oparte jest na powłoce termoizolacyjnej, która zapewnia komfortowe warunki wewnętrzne.

Idealne rozwiązanie dla osób, które szukają efektywnych osłon okiennych z funkcjonalnością dostosowaną do indywidualnych potrzeb.