Rząska® dachowa roleta plisowana na wymiar ● montaż inwazyjny ● kolekcja Dolomite w kolorze Zimny poranek (szary) z profilem białym

Premium
Thermo
Melange
Dolomite
Mocowanie

99,99 zł z VAT

 • Uwaga: Są to oryginalne żaluzje plisowane marki Rząska®. Marka Rząska® oznacza solidne, trwałe produkty wysokiej jakości, które są wytwarzane lokalnie, przy uczciwych zarobkach i z nowoczesnych materiałów, zgodnie z najsurowszym rzemiosłem. Rolety plisowane Rząska® w ŻADEN sposób nie da się porównać z tanimi żaluzjami plisowanymi z marketów budowlanych i roletami z Chin!
 • Roleta plisowana do okien dachowych Rząska® składa się z bezstopniowo regulowanego systemu rolety plisowanej (góra-dół) oraz dwóch stabilnych profili aluminiowych. Dwa profile aluminiowe są przykręcane do wewnętrznej strony ramy okiennej i zapewniają staranne wykończenie okna dachowego. Profile boczne zasłaniają również szczelinę świetlną pomiędzy roletą plisowaną a ramą okienną i służą jako prowadnica żaluzji plisowanej, zapobiegając nadmiernemu zwisaniu plisy nawet przy dużym kącie nachylenia okna.
 • Wskazówki dotyczące pomiaru: Szerokość = szerokość ramy wewnętrznej mierzona na przedniej krawędzi od lewej do prawej (w miejscu mocowania szyn prowadzących) x Wysokość = wysokość ramy wewnętrznej mierzona na przedniej krawędzi.
 • Cechy: bezstopniowa regulacja (góra-dół), podwójnie sznurowanie, specjalne profile aluminiowe (nie wyginające się), w miarę możliwości w pełni zmontowana (BEZ! przewlekanie sznurka plisowanego / BEZ! długotrwałego montażu wielu pojedynczych części)
 • Tkanina plisowana: 100% nieprzezroczysta, średnia przepuszczalność światła, lekko przyciemniająca, żywe kolory, ochrona przed promieniowaniem UV (nie blaknie szybko), certyfikat Oekotex, delikatnie zabarwiona & kolory własne.
 • Czyszczenie: Elementy i tkaniny można szczotkować i przecierać lekko wilgotną szmatką | Nasze tkaniny nadają się do stosowania w wilgotnych pomieszczeniach i dlatego można je stosować również w kuchniach i łazienkach!
 • Poniżej strony w postaci listy wskazane są najczęściej zadawane pytania.

Kolekcja

Dolomite

Kolor tkaniny

Zimny poranek (szary)

Kolor profilu

biały

Marka

Rząska®

Cena

99,99 zł   z VAT

Kolor profili bocznych

biały

Kolor mocowania

biały

Głębokość profilu

2,3 cm

Głębokość uchwytu

3 cm

Rolety plisowane inwazyjne Rząska® - dbałość o komfort Twojego wnętrza.

Rolety plisowane Rząska® nadadzą pomieszczeniom przytulny, zachęcający wygląd. Zapewniają one prywatność i skutecznie chronią przed niepożądanym światłem ale nie tylko, także są doskonałym elementem dekoracyjnym okna. Wybierz odpowiedni odcień dla swojego domu spośród wielu możliwych kolorów i wykorzystaj go do umiejętnego rozłożenia akcentów. Odcienie takie jak czerwień, czerń czy brąz, tworzą ciepłą, domową atmosferę, natomiast wyraziste takie jak róż, jasna zieleń i błękit, wyglądają świeżo i nowocześnie. Krem, jasnoszary lub biel są idealne, jeśli chcesz, aby meble były klasyczne.

 

Rolety plisowane Rząska® są w miarę możliwości wstępnie zmontowane, aby zapewnić łatwy, szybki i pozbawiony frustracji montaż. Wraz z zamówieniem otrzymasz naszą instrukcję montażu, która zawiera również link do naszego filmu instruktażowego. Jeśli masz pytania dotyczące montażu, naszych produktów lub nas, jesteśmy tu dla Ciebie.

Mocowanie inwazyjne Rząska® Risinfix do przykręcenia.

Producenci okien wprowadzają na rynek coraz częściej okna z nieregularną listwą przyszybową o większym lub mniejszym stopniu jej nachylenia. Zestaw zatrzasków o różnym kącie nachylenia gwarantuje idealne dopasowanie do każdego kształtu listwy przyszybowej. Mocowania inwazyjne Risinfix należy przymocować w listwie przyszybowej okna za pomocą śrubek. Profile boczne występują tylko w kolorze białym bez względu na to jaki kolor profilu zostanie wybrany.

 • Stabilne połączenie z oknem i oszczędność miejsca przy montażu w pobliżu szyby.
 • Możliwość montażu do listew przyszybowych od 10mm głębokości.
 • Nadaje się również do pochyłych listew przyszybowych. W zestawie znajdują się uchwyty o różnych kontach nachylenia.
 • Dostępne we wszystkich dostępnych kolorach profili.
 • Wykonane z wysokiej jakości trwałego tworzywa odpornego na uszkodzenia.
 • Szybki i nieskomplikowany montaż w listwie przyszybowej. 

Dystans mocowania nie jest wyznacznikiem minimalnej głębokości listwy przyszybowej. Jeżeli głębokość listwy jest mniejsza niż 19mm to dystans należy odłamać od mocowania już przed jego montażem. Minimalna głębokość listwy przyszybowej wynosi 10mm.

 

Autorski system regulacji plisy.

Funkcjonalność rolety plisowanej pozwala na ogromne możliwości związane z regulacją zaciemnienia i wpadającego światła z zachowaniem prywatności. Właściciele mieszkań parterowych z pewnością docenią możliwość przysłonienia dolnej części okna co pozwala na zachowanie prywatności, jednocześnie wpuszczając do pomieszczenia odpowiednią ilość światła z górnej części okna, chroniąc wnętrza domów czy mieszkań przed niepożądanym wzrokiem z zewnątrz.

 

Rolety plisowane sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. System bezstopniowej regulacji rolety plisowanej pozwala regulować ilość światła i widok od zewnątrz do wewnątrz. Dzięki podwójnemu sznurowaniu nie występuje przekrzywianie się profili na sznurkach podczas użytkowania plisy.

 

Obsługa rolet plisowanych jest bardzo prosta. Składają się z materiału złożonego w tzw. akordeon. Po bokach fałdy przeplatane są sznurkami, które stabilizują tkaninę po których porusza się roleta. Podnoszenie i opuszczanie jest bardzo proste - wystarczy chwycić za uchwyt przymocowany do aluminiowego profilu i przesunąć w górę (jeśli chcesz zasłonić górną część okna) lub w dół (jeśli chcesz zasłonić dolną część okna). Dzięki temu tkanina jest równomiernie rozłożona, zasłaniając okno i chroniąc wnętrze przed promieniami słonecznymi.

Profile aluminiowe

Zastosowane w rolecie plisowanej dwa profile aluminiowe pozwalające na dowolną regulację zaciemnienia są estetycznie lepsze od innych (np. z tworzywa sztucznego) i także wystarczająco stabilne aby wytrzymać wiele lat, nie wyginają się i nie rysują. Dzięki swej konstrukcji zapewniają sztywność i stabilność rolety plisowanej niezależnie od jej rozmiaru.

 

Tkaniny plisowane

Zainwestowaliśmy wiele czasu w wybór naszych tkanin plisowanych z certyfikatem Oekotex. Aby mieć pewność, że tkaniny spełnią swoje zadanie i dadzą Ci przyjemność przez bardzo długi czas, poddaliśmy je szczegółowym testom i kontrolom. Możemy więc zaoferować Państwu bogaty wybór najlepszych tkanin plisowanych dostępnych w domowych i modnych kolorach.

 

W naszym sklepie udostępniliśmy Państwu do wyboru 4 kolekcje tkanin o łącznej liczbie ponad 50 kolorów. Nasz asortyment obejmuje gęsto tkane tkaniny, gładkie, tkaniny strukturalne o drobnej fakturze oraz jakość termiczną wyposażoną w ochronę cieplną. Wszystkie tkaniny są w 100% nieprzezroczyste, nie dopuszczając ciekawskich oczu z zewnątrz i oferując tym samym wysoki stopień prywatności. Twoja prywatność jest dla nas bardzo ważna. Chcemy, abyś czuł się w swoim domu komfortowo o każdej porze dnia!

 

Wszystkie tkaniny plisowane są stabilizowane UV, aby zapobiec szybkiemu blaknięciu kolorów tkaniny, a instalacje na oknie zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV dla Twoich mebli i wyposażenia. Starannie dobrane przez nas kolory tkanin pasują do każdego wyposażenia pomieszczenia i stanowią modną dekorację okna. Odcienie takie jak czerwień, czerń czy brąz, tworzą ciepłą, domową atmosferę, natomiast wyraziste takie jak róż, jasna zieleń i błękit, wyglądają świeżo i nowocześnie. Krem, jasnoszary lub biel są idealne, jeśli chcesz, aby meble były klasyczne.

 

Jakość naszych tkanin jest tak samo wysoka jak innych elementów rolet plisowanych. Przy produkcji rolet zwracamy uwagę na pewne, bezpieczne i zoptymalizowane pod względem sprężynowania naprężenie systemu z podwójnym sznurowaniem. Dlatego nawet w przypadku szerokich żaluzji plisowanych nie dochodzi do wygięcia szyn profilowych i zapobiega się zwisaniu tkanin. Tylko przy szerokościach powyżej 150 cm może wystąpić minimalne wygięcie w środku szyny profilowej. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na funkcjonalność żaluzji plisowanych.

Różnice w kolekcjach tkanin

Nasze tkaniny plisowane Rząska® dostępne są w 4 kolekcjach: Premium, Thermo, Melange i Dolomite. Czym różnią się od siebie kolekcje?

 

Premium to ściśle tkana, jednokolorowa tkanina wykonana w 100% z przędzy poliestrowej, która bardzo równomiernie filtruje światło. Kryjąca jakość PREMIUM dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej 18 odcieni, obejmującej zarówno modne szarości, jak i klasyczne brązy, a jej dopełnieniem są wyraziste, intensywne kolory.

 

Półprzezroczysta tkanina Melange przypomina tkaninę lnianą i wprowadza tekstylny akcent do Twojego domu. Struktura wizualna jest rozprowadzona na całej powierzchni tkaniny, tworząc bardzo równomierny i przyjemny wygląd tkaniny. W naszej ofercie mamy siedem dostępnych wersji kolorystycznych, pięć domowych szarości i błękitów oraz nowoczesny odcień jagody i świeży odcień zieleni.

 

Tkanina Dolomite to delikatna tkanina żakardowa z filigranowym poziomym wzorem przypominającym delikatną naturalną tkaninę. Wyrafinowany, naturalny wygląd tej nieprzezroczystej tkaniny strukturalnej uzyskano dzięki zastosowaniu różnokolorowych przędz. Naturalny wygląd tkaniny Dolomite pięknie prezentuje się we wszystkich siedmiu dostępnych kolorach.

 

Nieprzezroczysta tkanina zaciemniająca Thermo posiada specjalną powłokę po stronie okna. W lecie dzięki temu wykończeniu więcej promieni słonecznych jest odbijanych na zewnątrz i nie nagrzewa tak bardzo pomieszczenia (ochrona termiczna w lecie). Zimą wykończenie pomaga dłużej zatrzymać użyteczne ciepło w pomieszczeniu, tworząc warstwę izolacyjną przed szybą okienną (ochrona termiczna zimą). Thermo dostępny jest w siedmiu modnych odcieniach i obejmuje nowoczesne szarości oraz domowe beże. 

 

Oprócz różnic wizualnych, na zdjęciach produktów mamy również bardziej szczegółowe informacje o każdej kolekcji i kolorze: wartości świetlne.

 

Są one określane przez 3 podstawowe parametry:

 • Transmisja - przenikanie światła przez tkaninę (im niższa wartość procentowa, tym mniej światła i ciepła przechodzi przez tkaninę do pomieszczenia, czyli tym ciemniej jest w pomieszczeniu).
 • Refleksja - odbicie światła słonecznego na zewnątrz (im wyższa wartość, tym więcej światła odbija tkanina. Im więcej światła i ciepła tkanina odbija, tym mniej wchodzi do pomieszczenia).
 • Absorpcja - światło pochłaniane przez tkaninę i zamieniane na energię cieplną (im wyższa wartość, tym więcej ciepła pochłania tkanina. Następnie tkanina przez pewien czas oddaje zaabsorbowane ciepło z powrotem do pomieszczenia).

Suma przepuszczalności światła, odbicia światła i absorpcji światła wynosi zawsze 100% i odnosi się do światła i energii słonecznej, którą przepuszcza szyba.

Powłoka termoochronna z tyłu Thermo sprawia, że tkanina wydaje się nieco ciemniejsza. Ponadto wspólną cechą tkanin jest to, że kolory tkanin ze wszystkich kolekcji mogą wyglądać inaczej w różnych warunkach pogodowych i świetlnych. Aby znaleźć najbardziej odpowiedni kolor do swojego domu, możesz zamówić bezpłatne próbki tkanin za pośrednictwem naszego biura obsługi klienta.

 

Prawidłowe mierzenie

Rolety plisowane inwazyjne montowane są w świetle szyby. Mocuje się je do listwy przyszybowej za pomocą 4 mocowań Risinfix inwazyjne do przykręcenia, po dwa na górze i na dole listw przyszybowych. Zalecamy zastosowanie poniższej instrukcji pomiaru, dzięki temu plisa będzie idealne dopasowania. W zestawie znajdują się prowadnice boczne które należy przykręcić za pomocą śrubek również do listw przyszybowych.

 • Pomiar szerokości: Szerokość mierzymy na podstawie najszerszego miejsca przy krawędzi od lewej do prawej listwy przyszybowej. My sami odejmujemy zgodnie z technologią produkcji plisy miejsce na prowadnice boczne na podstawie podanych wymiarów.
 • Pomiar wysokości: Wysokość mierzymy na podstawie najszerszego miejsca przy krawędzi od górnej do dolnej listwy przyszybowej.

Wskazówka: Jeśli chcesz zasłonić tkaniną plisowaną tylko część okna, możesz wprowadzić te wymiary do naszego konfiguratora żaluzji plisowanych i dodać plisę do koszyka. Następnie należy podać długość sznurka w komentarzu do zamówienia równą wykokości szbyby wraz z uszczelkami.

 

Jeśli plisa ma mieć wymiar 60,3 x 120cm a wysokość szyby okna wraz z uszczelką to 200cm, należy zamówić plisę 60,3 x 120 cm i w komentrzu do zamówienia napisać informację, że sznurki mają być na 200cm.

 

Najlepsze mocowania dla danego typu okna:

Rolety plisowane bezinwazyjne

Zalecane mocowanie
Głębokość ramy okiennej
Głębokość listwy przyszybowej
Guma uszczelniająca
Typ okna
Risinfix “Incognito" Standard
13 - 23 mm
-
okna plastikowe, okna drewniane, okna aluminiowe
Risinfix “Double 2w1”
14 - 25 mm
-
✘ / ✔
okna plastikowe, okna drewniane, okna aluminiowe
Risinfix bezinwazyjne skręcane
5 - 23 mm
-
✘ / ✔
okna plastikowe, okna aluminiowe
Risinfix bezinwazyjne do klejenia
-
od 5 mm
-
okna plastikowe, okna drewniane, okna aluminiowe

Rolety plisowane inwazyjne

Zalecane mocowanie
Głębokość ramy okiennej
Głębokość listwy przyszybowej
Guma uszczelniająca
Typ okna
Risinfix inwazyjne do przykręcenia
-
od 10 mm
-
okna plastikowe, okna drewniane, okna aluminiowe

Przykłady: W przypadku okien stałych typu FIX:

 • Jeśli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu i nie możesz zrobić otworów w listwach przy szybowych zalecamy mocowanie Risinfix bezinwazyjne do klejenia.
 • Jeśli możesz zrobić otwory w listwach przy szybowych można użyć mocowań Risinfix inwazyjne do przykręcenia.

W przypadku okien otwieranych:

 • Jeśli masz starsze drewniane okna bez gumowych uszczelek zalecamy użyć mocowania Risinfix “Double 2w1”.
 • Jeśli głębokość ramy okna plastikowego lub aluminiowego w miejscu mocowania uchwytu wynosi mniej niż 13mm zalecamy użyć mocowania Risinfix bezinwazyjne do przykręcenia.
 • Jeśli głębokość ramy okna plastikowego lub aluminiowego w miejscu mocowania uchwytu wynosi nie mniej niż 13mm można użyć mocowań Risinfix “Incognito" Standard lub Risinfix bezinwazyjne do skręcania ewentualnie Risinfix “Double 2w1”.
 • Jeśli okno się otwiera ale chcesz mieć roletę plisowaną świetle szyby można użyć mocowań Risinfix inwazyjne do przykręcenia lub Risinfix bezinwazyjne do klejenia.
 

FAQ / Często zadawane pytania

Rząska® dachowa roleta plisowana na wymiar ● montaż inwazyjny ● kolekcja Dolomite w kolorze Zimny poranek (szary) z profilem białym

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Od momentu opłacenia zamówienia, czas realizacji trwa około tygodnia, razem z wysyłką i dostarczeniem przez kuriera zamówionego produktu.

Ile wynosi koszt dostawy?

Dziękując Ci za złożone u nas zamówienie, koszt przesyłki wynosi 0 zł.

Jaka jest szerokość/głębokość profilu?

Profile aluminiowe, które stosujemy w naszych plisach mają szerokość 23mm.

Czy profile wykonane są z plastiku?

Nie. Profile, które wykorzystujemy do produkcji naszych rolet plisowanych to wysokiej jakości aluminium. Dzięki temu zapewniamy sztywną i stabilną konstrukcję naszych produktów.

Z jakiej firmy kurierskiej Państwo korzystają?

Nawiązaliśmy długoletnią współpracę z firmą kurierską DPD oraz DHL.

Czy uchwyty poradzą sobie z utrzymaniem plisy o dużych wymiarach?

Tak. Wszystkie nasze mocowania są poddawane cyklicznym testom, dzięki temu są przystosowane do prawidłowego funkcjonowania plis w oparciu, nawet o maksymalne wymiary jakie oferujemy.

Jak mam złożyć zamówienie?

Aby złożyć zamówienie, należy skorzystać z konfiguratora dostępnego na naszej stronie internetowej, następnie dodać spersonalizowaną roletę do koszyka. Ostatnim krokiem jest opłacenie zamówienia, a całą resztą zajmiemy się my.

Co zawiera zestaw wraz z plisą?

Zestaw wraz z plisą zawiera wybrane mocowania w naszym konfiguratorze plisy, uchwyty góra/dół, instrukcję montażu wraz z linkiem od instrukcji wideo oraz dokument zakupu wysyłany w wersji elektronicznej.

Z czego wykonana jest tkanina?

Tkaniny wykonane są w 100 % z poliestru. Nasz asortyment obejmuje gęsto tkane tkaniny, gładkie, tkaniny strukturalne o drobnej fakturze oraz jakość termiczną wyposażoną w ochronę cieplną. Tkaniny z certyfikatem Oekotex.

Czy rolety plisowane nadają się do pomieszczeń typu łazienka czy kuchnia?

Nasze tkaniny plisowane można stosować w wilgotnych pomieszczeniach.

Jak zdjąć roletę plisowaną?

By zdjąć roletę plisowaną, na początek należy ją złożyć. Następnie, trzeba ją ostrożnie wypiąć z zaczepów.

Jak wstępnie wyczyścić plisę?

Wpierw rozwijamy roletę plisowaną na całej powszechni okna, wstępne możemy ją wyczyścić z wierzchniego kurzu za pomocą ścieżeczki z mikrofibry bądź bawełny. Czyścić należy w zadłuż zagięć tkaniny.

Jak wyczyścić większe zabrudzenia?

Jeśli występują większe zabrudzenia ściereczkę należy delikatne zwilżyć wodą, następne przetrzeć tkaninę zadłuż jej zagięć.

Czy potrzebuję dodatkowej pomocy przy montażu żaluzji plisowanych?

Montaż jest prosty, plisy są jak najbardziej złożone przygotowane do szybkiego, montażu. Dodatkowo zestaw zawiera instrukcję montażu, która zawiera również link do filmu instruktarzowego. W razie dodatkowej pomocy zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta.

Jaki jest okres gwarancji?

Wszystkie nasze produkty objęte są 2 letnią gwarancją.

Czy wymiar jaki podam odpowiada rzeczywistemu rozmiarowi plisy?

Plisy wykonujemy na wymiar z milimetrową dokładnością. Otrzymają Państwo idealnie wykonany rozmiar plisy co do milimetra.

Czy mogę otrzymać próbki tkanin?

Tak, wystarczy skontaktować się z naszym biurem obsługi klienta. Próbki są darmowe.

Czy można zajrzeć do mieszkania z zewnątrz w nocy przy włączonym świetle?

Nie, tkaniny plisowane są w 100% nieprzezroczyste.

Czy uszkodzę okno podczas montażu?

U większości producentów okien listwa przyszybowa jest wymiennym elementem maskującym. Wybierając mocowanie inwazyjne robimy w niej tylko malutkie otwory w żaden sposób nie uszkadzając ramy okna. Jednakże dla pewności prosimy o kontakt z producentem okien.

Czy żaluzje plisowane mogę zamontować na oknie dachowym?

Mamy specjalną linię produktów przypisaną tylko i wyłącznie dla okien dachowych.

Czy mogę zmienić mocowanie Risinfix na inne?

Mocowania zostały zaprojektowane tak aby umożliwiały w razie potrzeby łatwą wymianę na inne typy uchwytów Rząska®. Po więcej informacji prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.