Rząska® Roleta plisowana na wymiar (dachowa) • Montaż: inwazyjny • Kolekcja Melange: Miętowe lody (zielony) • Kolor profilu: biały

Premium
Thermo
Melange
Dolomite
Mocowanie

29,99 zł z VAT

 • Rząska® Roleta plisowana na wymiar dachowa w kolorze Miętowe lody (zielony)
 • Uwaga! Są to oryginalne rolety marki Rząska. Zostały wykonane z trwałych i solidnych materiałów przy zachowaniu wysokich standardów produkcyjnych. W żadnym stopniu nie są porównywane z tak zwanymi chińskimi roletami.
 • Mocowanie inwazyjne Rząska Risnifix dla plis dachowych: Gwarantuje czysty, szybki i łatwy montaż bez użycia specjalnych narzędzi. Wykonane w trwałych i elastycznych materiałów. Do montażu potrzebny jest tylko śrubokręt!
 • Główne cechy rolet plisowanych Rząska: prowadnice boczne zapobiegają tak zwanemu zwisaniu plisy; dowolna regulacja góra/dół; podwójnie sznurowanie (zapobiega przekrzywianiu się profili na sznurkach podczas użytkowania plisy; specjalne profile aluminiowe odporne na wyginanie się, zarysowania oraz rdzewienie; gotowa roleta do zamontowania na oknie (bez konieczności składania mnóstwa pojedynczych części);
 • Tkanina plisowana: 100% nieprzeźroczysta; przy jasnych kolorach można dostrzec jedynie szerokie cienie, gdy patrzy się z zewnątrz; im ciemniejsza tkanina tym mniej światła przepuszcza; certyfikowana przez Oekotex100; nie blaknie; odporna na promieniowanie UV; 100% poliester
 • Czyszczenie: Łatwa pielęgnacja przy użyciu lekko wilgotnej szmatki.
 • Zestaw zawiera wszystkie potrzebne elementy do montażu.

Kolekcja

Melange

Kolor profilu

biały

Kolor tkaniny

Miętowe lody (zielony)

Cena

29,99 zł   z VAT

Kolekcja:

Melange

Sposób montażu:

inwazyjny

Kolor tkaniny:

Miętowe lody (zielony)

Kolor profilu:

biały

FAQ / Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy wszystko co jest potrzebne do montażu jest w zestawie wraz z roletą?

Tak. Zestaw zawiera wszystkie potrzebne elementy do montażu rolety. Nie trzeba nic oddzielnie kupować.

2. Czy rozmiar jaki podam odpowiada rzeczywistej szerokości i wysokości rolety?

Wybrany rozmiar (np. szer. 80 x wys. 120) odpowiada rzeczywistej szerokości i wysokości tkaniny plisowanej.

3. Czy można zajrzeć do mieszkania z zewnątrz w nocy przy włączonym świetle?

Nie. Tkaniny są w 100% nieprzeźroczyste.

4. Czy mogę otrzymać próbki tkanin zanim zamówię plisę?

Oczywiście. Wystarczy napisać do nas krótką wiadomość z adresem dostawy oraz informacją z jakiej kolekcji próbki tkanin mamy wysłać.

5. Czy mogę wykonać montaż rolety okiennej samodzielnie?

Montaż oferowanych rolet jest niezwykle prosty dlatego też można go wykonać samodzielnie.

Rolety Plisowane dachowe Rząska.

Plisy dachowe Rząska to innowacyjne rozwiązanie które zabezpieczy Twoje poddasze przed słońcem oraz jednocześnie zaciemni pomieszczenie i ochroni je przed nadmiernym nagrzewaniem. Roletę dachową również montujemy w listwie przyszybowej okna za pomocą śrubek. Plisa została wyposażona w specjalny system gwarantujący idealne przyleganie plisy do szyby okiennej w którego skład wchodzą listwy boczne zapobiegające tak zwanemu zwisaniu rolety.

Plisy w całości zostały przez nas zaprojektowane i przez nas są produkowane. Nasz zespół robi wszystko, aby rolety spełniały najwyższe standardy. Są przemyślane konstrukcyjne i przed wprowadzaniem na rynek poddane testom jakościowym. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących nowatorskich rozwiązań. Specjalny system (regulacja z góry i z dołu) pozwala na zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu okna.

Roleta jest w jak najwyższym stopniu są złożona, aby zapewnić Ci szybki montaż bez frustracji. Wraz z zamówieniem otrzymują Państwo przejrzystą instrukcję montażu, która zawiera również link do instrukcji wideo.

 • Cenimy Twój czas dla tego otrzymujesz od nas gotowy produkt do założenia na Twoim oknie. Bez konieczności przewlekania sznurków. Nie są to chińskie zestawy z mnóstwem pojedynczych części, które są trudne i czasochłonne w montażu.
 • Do montażu potrzebny jest tylko śrubokręt! Jeśli chcesz, dla ułatwienia, możesz wstępnie wywiercić otwory o średnicy 2 mm.
 • Zastosowane w rolecie plisowanej dwa specjalne profile aluminiowe, które pozawalają na dowolną regulację zaciemnienia nie tylko są estetycznie lepsze od innych (np. z tworzywa sztucznego), ale także są wystarczająco stabilne aby wytrzymać wiele lat. Ponadto, nie wyginają się, nie rysują się i nie korodują (rdzewieją).
 • W górnej części profilu zastosowano wysokiej klasy listwę maskującą która zapobiega zbieraniu się zanieczyszczeń. Aluminiowe profile dzięki swojej konstrukcji zapewniają sztywność i stabilność rolety plisowanej, niezależnie od jej rozmiaru.
 • Łatwa pielęgnacja przy użyciu lekko wilgotnej szmatki.
 • Podwójne sznurowanie zastosowane w roletach plisowanych Rząska, umożliwia idealne dopasowanie plisy do okna. Zapobiega również przekrzywianiu się profili na sznurach podczas przesuwania plisy góra/dół.
 • Nowoczesna i innowacyjna konstrukcja oraz system montażu sprawiają, że produkt nie ogranicza swobody otwierania okna oraz przy odsłoniętej rolecie sznurki napinające nie są prowadzone w świetle szyby.
 • Prosty montaż z którym na pewno sobie poradzisz!

Mocowania dachowe Rząska Risinfix.

Opracowanie przez nas mocowania Risnifix zostały zaprojektowane tak aby były wytrzymałe i służyły wiele lat. Uchwyty gwarantują czysty, estetyczny, szybki i łatwy montaż bez użycia specjalnych narzędzi.

Producenci okien wprowadzają na rynek coraz częściej okna z nieregularną listwą przyszybową o większym lub mniejszym stopniu jej nachylenia. Zestaw zatrzasków o różnym kącie nachylenia gwarantuje idealne dopasowanie do każdego kształtu listwy przyszybowej.

Dystans mocowania nie jest wyznacznikiem minimalnej głębokości listwy przyszybowej. Jeżeli głębokość listwy jest mniejsza niż 19mm to dystans należy odłamać od mocowania już przed jego montażem. Minimalna głębokość listwy przyszybowej wynosi 10mm. Mocowania sa zawarte w zestawie wraz z roletą plisowana. Nie trzeba ich odzielnie kupować.

Dodatkowo:

 • Praktycznie niewidoczne, małe i elastyczne, pozwalają na bezproblemowe otwarcie okna.
 • Wykonane z wysokiej trwałego i elastycznego tworzywa odpornego na uszkodzenia.
 • Szybki, łatwy i samodzielny montaż z którym sobie poradzisz.
 • Gwarantują idealne dopasowanie rolety plisowanej to szyby okna.
 • Specjalnie zaprojektowane uchwyty sznurka Click&Forget z możliwością regulacji siły naciągu.

Tkanina zastosowana w roletach plisowanych Rząska.

Jesteśmy szczególnie dumni z naszej tkaniny, którą podobnie jak wszystkie inne elementy rolet plisowanych, opracowaliśmy i produkujemy sami. Nasze tkaniny nadadzą Twojemu wnętrzu stylowy i niepowtarzalny wygląd. Tkanina nie tylko jest wytrzymała, ale i łatwa w utrzymaniu czystości.

Dodatkowo:

 • Jest odporna na promieniowanie UV.
 • Zastosowane barwniki tkanin odporne na blaknięcie.
 • Nie strzępi się podczas użytkowania plisy.
 • Wykonana jest ze 100% poliestru certyfikowanego przez Oekotex100.
 • Dodatkowy margines długości tkaniny około 10-15%.
 • 100% nieprzeźroczysta - przy jasnych kolorach można dostrzec jedynie szerokie cienie, gdy patrzy się z zewnątrz.
 • Ponad 40 kolorów tkanin w 4 kolekcjach Premium, Melange, Dolomit oraz Thermo.
 • Tkanina z kolekcji Thermo jest pokryta specjalną srebrną gumą z zewnętrznej strony, dzięki czemu roleta odbija promienie słoneczne, chroniąc wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem. Idealna do sypialni, biur czy sal konferencyjnych - wszędzie tam gdzie potrzebujesz zaciemnienia.

Wartości tkanin okreslają podstawowo 3 parametry:

Transmisja, przenikanie światła przez tkaninę (im mniejsza wartość tym mniej światła przenika przez tkaninę do pomieszczenia).

Refleksja, odbicie światła przez tkaninę (im większa wartość tym więcej światła odbijane jest na zewnątrz pomieszczenia).

Absorpcja, światło wchłaniane przez tkaninę i przekształcane w energie cieplną (im większa wartość, więcej ciepła tkanina oddaje do pomieszczenia).

Podane wartości przedstawia jedno ze zdjęć produktowych.

Tkanina Thermo różni sie tym, że posiada z zewnętrznej strony powłokę odbijającą promienie słoneczne w większym stopniu niż inne kolekcje (nie zaciemnia w 100 procentach). Dolomite i Melange rożni sie tylko struktura/wzorem tkaniny widocznym na zdjęciach.

Prawidłowy pomiar okna pod montaż rolet plisowanych dachowych.

Montaż rolet marki Rząska jest prosty i odbywa się przy pomocy podstawowych narzędzi. Zazwyczaj wystarcza do tego zwykły śrubokręt. Jeśli chcesz, aby poszło to szybciej, możesz wstępnie wywiercić otwory o średnicy 2 mm. Mocowania zgodnie z załączoną instrukcją przymocować za pomocą śrubek w listwie przyszybowej okna. Bez obaw! Nie musisz mieć wielkich umiejętności, aby sobie z tym zadaniem poradzić. Potrzebujesz za to około 20 wolnych minut!

Aby właściwie dobrać wielkość rolety, niezbędne jest dokonanie poprawnego pomiaru okna według następujących wytycznych oraz ułatwiającego zrozumienie rysunku poglądowego.

 • Pomiar szerokości: Listwy przyszybowe często występują pod różnym skosem nachylenia dlatego też szerokość mierzymy na podstawie najszerszego miejsca przy krawędzi od lewej do prawej listwy przyszybowej.
 • Pomiar wysokości: Wysokość mierzymy na podstawie wysokości szyby wraz z uszczelką.