Jak zamontować roletę dzień noc ?

Jak zamontować roletę dzień noc
 

 

 

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia wnętrza domów i mieszkań są osłony okienne. Na rynku znajdziesz różne rodzaje rolet, ale jeśli zależy Ci na eleganckim i przede wszystkim funkcjonalnym rozwiązaniu, rolety dzień noc będą idealnym wyborem.

Dzięki możliwości doskonałego dostosowania ilości wpadającego światła do pomieszczenia, ten produkt spełni indywidualne potrzeby każdego z domowników. Kolejnym z wielu plusów jest nieskomplikowany montaż rolety dzień noc. Pokażemy Ci, że jest to naprawdę proste!

Właściwy pomiar okna do montażu rolet dzień noc

Pierwszy krok, aby móc właściwie zamontować rolety dzień noc to odpowiedni pomiar okna. Tak naprawdę to najważniejszy proces dotyczący zamówienia, a następnie zamontowania rolety.

Poniżej przedstawiamy wskazówki jak należy właściwie przeprowadzić pomiar okna, aby roleta dzień noc była idealnie dopasowana.

  • Szerokość mierzymy na podstawie szerokości szyby dodając 2-3cm, aby roleta zachodziła na ramę okna. Zazwyczaj wystarczy, aby roleta zakrywała szybę okna wraz z listwą przyszybową. Należy zwrócić przy tym uwagę, aby zamontowana na oknie roleta przy rozwijaniu nie haczyła o klamkę.
  • Wysokość mierzymy na podstawie wysokości skrzydła okiennego od górnej do dolnej krawędzi.

Przydatną informacją jest także fakt, iż zamawiana szerokość to rzeczywista szerokość tkaniny. Dlatego tak istotne jest zwrócenie uwagi na to, aby zachować odstęp pomiędzy tkaniną, a klamką okna.

Zalecany odstęp od klamki to około 0,5 - 1,0 cm.

 

 

Montaż rolety dzień noc - inwazyjnie/bezinwazyjnie

System montażu rolety dzień noc zależy tak naprawdę od Twoich preferencji, ale i nie do końca. Warto sprawdzić, co jest szczególnie istotne w przypadku nowych okien i czy montaż rolety w systemie inwazyjnym okaże się powodem utraty gwarancji producenta, jeśli bierzesz pod uwagę montaż do ramy okiennej.

System inwazyjny będzie z kolei doskonałym rozwiązaniem jeśli roletę dzień noc będziesz chciał zamontować do ściany lub sufitu. Kołki montażowe, które znajdziesz w komplecie wraz z roletą dzień noc zapewnią odpowiednią stabilność całej osłonie okiennej.

Jeśli preferujesz system bezinwazyjny to także doskonałe, stabilne i trwałe rozwiązanie przeznaczone do montażu rolety dzień noc. Z pewnością jest też łatwiejszy w montażu, gdyż nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi, takich jak na przykład wiertarka, która w systemie inwazyjnym jest konieczna, aby właściwie zamontować rolety dzień noc.

Zamawiając roletę dzień noc możesz być pewny, że do produktu będzie załączona instrukcja montażu, kołki montażowe, a także niezbędne śruby, abyś mógł w łatwy sposób zamontować rolety dzień noc.

Inwazyjny montaż rolet dzień noc - zalety

Główną zaletą jaką niesie montaż rolety dzień noc w systemie inwazyjnym, to jej stabilność. Do jej zamocowania wykorzystujemy wkręty, które otrzymujemy w komplecie do zamówionych rolet.

Niezależnie czy zamontujesz roletę do ramy okiennej, ściany czy sufitu, Twoje pomieszczenie zyska stabilne rolety wolnowiszące

Jak zamontować rolety dzień noc - system inwazyjny

Dla systemu inwazyjnego niezbędne będzie użycie narzędzi. Przygotuj sobie wszystko co potrzebne, aby sprawnie zamontować rolety dzień noc.

Z pewnością przyda Ci się: wiertarka, poziomica, śrubokręt, miarka oraz śruby, które otrzymałeś w zestawie. Skorzystanie z instrukcji obsługi z pewnością będzie pomocne.

  • Zaznaczenie punktów montażu rolety dzień noc: zmierz odległość od górnego narożnika okna do miejsca, gdzie chcesz zamocować roletę. Zaznacz te punkty na ramie okna.
  • Montaż uchwytów: posługując się wiertarką i śrubokrętem, zamontuj uchwyty do ramy okna i upewnij się, że są one solidnie zamontowane, aby roleta była stabilna.
  • Zamocowanie rolety: teraz roletę należy zaczepić o zamontowane uchwyty. Upewnij się, że roleta jest równo zawieszona.
  • Sprawdzenie poprawności działania: rozwijając i zwijając roletę dzień noc powinna ona działać płynnie.

Powyższe wskazówki są identyczne dla montażu inwazyjnego jeśli chcesz zamontować rolety dzień noc do ściany lub sufitu.

Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc - zalety

Zdecydowanie największym plusem rolet dzień noc w systemie bezinwazyjnym to brak konieczności wiercenia w ramie okna. To idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w wynajmowanych mieszkaniach.

Dzięki zastosowaniu tego systemu, nie musisz martwić się o naruszenie struktury ramy okiennej lub budynku wybierając bezinwazyjny montaż rolet dzień noc. Jakiekolwiek wkręty nie są Ci potrzebne, wystarczy zaczepić uchwyt do ramy okna.

Kolejną zaletą rolety bezinwazyjnej jest jej mobilność. Oznacza to, że podczas sprzątania w łatwy sposób możesz ściągnąć roletę i umyć całą ramę okienną, a następnie w ten sam prosty sposób możesz ją zamontować.

 

 

Jak zamontować rolety dzień noc - system bezinwazyjny

Dla systemu bezinwazyjnego nie ma konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi. Dzięki temu montaż rolety dzień noc nie wymaga wiercenia czy mocowania uchwytów na stałe do ramy okna.

Montaż rolety dzień noc w systemie bezinwazyjnym jest zdecydowanie prostszy oraz szybszy. Dodatkowo nie należy obawiać się o słabszą stabilność rolety dzień noc na ramie okna.

  • Montaż uchwytów: zaczep uchwyty o ramę okienną w wyznaczonym miejscu. Dla stabilności uchwytów należy podkleić je taśmą dwustronną dołączoną do kompletu.
  • Zamocowanie rolety: teraz roletę należy zaczepić o zamontowane uchwyty. Upewnij się, że roleta jest równo zawieszona.
  • Sprawdzenie poprawności działania: rozwijając i zwijając roletę dzień noc powinna ona działać płynnie.
roleta dzień noc
 

Darmowe próbki tkanin rolet dzień noc

Decydując się na zakup rolet dzień noc, zawsze warto skorzystać z możliwości zamówienia darmowych próbek materiału, z którego wykonane są rolety. Dają one możliwość sprawdzenia jakości materiału, obejrzenia i wyboru odpowiedniej kolorystyki.

Wystarczy skontaktować się z działem obsługi klienta, który z ogromną przyjemnością pomoże w złożeniu zamówienia na darmowe próbki tkanin.

Dział obsługi klienta z wielkim zaangażowaniem stara się pomóc we wszystkich kwestiach związanych z produktami.

Podsumowując

Ostateczną decyzję jaki montaż rolety dzień noc wybrać, pozostawiamy Tobie. Wiemy, że zależy ona od kilku czynników takich jak indywidualne preferencje, potrzeby czy choćby warunki mieszkaniowe.

Niezależnie od tego jaki system montażu rolety wybierzesz, otrzymasz elegancką, praktyczną i funkcjonalną osłonę okienną, która z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania.