Roleta plisowana bezinwazyjna - bezpieczna dla ramy okna

roleta plisowana bezinwazyjna
 

Jednym z coraz częściej stosowanych rozwiązań są rolety plisowane bezinwazyjne, które nie wymagają wiercenia otworów w ramie okna. To nowoczesne rozwiązanie gwarantuje, że z łatwością dopasujesz rolety plisowane do swojego okna, ale także nie uszkodzisz jego ramy.

Jest to bez wątpienia korzystne rozwiązanie i szczególnie istotne, gdy chcemy uniknąć konieczności wiercenia dziur w ramie okiennej. Bezinwazyjne rolety plisowane stanowią innowacyjne i funkcjonalne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie prostotę montażu i dbałość o strukturę ramy okiennej.

Rolety plisowane bezinwazyjne na wymiar występują w pięciu kolekcjach tkanin i licznych wariantach kolorystycznych.

Co to jest montaż bezinwazyjny?

Rolety plisowane i montaż bezinwazyjny opiera się głównie na zastosowaniu specjalnych uchwytów zaciskowych. To co wyróżnia montaż bezinwazyjny to, to, że sam montaż nie wymaga wiercenia otworów i dzięki temu nie ma potrzeby uszkadzania ścian i nie zniszczysz ramy okiennej.

Bezinwazyjny montaż należy do najprostszych metod montażowych na różnego rodzaju oknach, takich jak drewniane, plastikowe czy aluminiowe. Dzięki temu nie występuje ryzyko uszkodzenia struktury budynku czy ramy okna.

Kolejnym atutem tego systemu mocowań jest jego niezwykła elastyczność. Rolety plisowane bezinwazyjne na wymiar można łatwo dostosować do różnych typów okien oraz wymiarów, co sprawia, że są one uniwersalnym rozwiązaniem w każdym pomieszczeniu i wystroju wnętrza.

Bezinwazyjny montaż posiada również łatwość w demontażu rolet, co jest szczególnie przydatne w przypadku konieczności mycia okien lub czyszczenia całej plisy. Wystarczy delikatnie odpiąć roletę z uchwytu, pozostawiając go na ramie okna

Rolety plisowane bezinwazyjne to nie tylko funkcjonalność, ale i estetyczne osłony okienne, które są praktyczne i łatwe w montażu. Dzięki temu jest to bez wątpienia korzystne rozwiązanie dla osób chcących zamontować plisy w sposób, który nie wymaga wiercenia otworów w konstrukcji ramy okna.

bezinwazyjne
 

W naszej ofercie znajdziesz plisy bezinwazyjne na wymiar, które można zamontować na każdym typie okna, wykorzystując zawieszane uchwyty zaciskowe, bez potrzeby wiercenia otworów.

Montaż bezinwazyjny - rodzaje mocowań

Plisy okienne bezinwazyjne to nowoczesne osłony, które montuje się zarówno do górnej, jak i dolnej krawędzi ramy okna wykorzystując przy tym przeznaczone do montażu elementy zaciskowe.

Do każdej plisy bezinwazyjnej dołączamy wszystkie niezbędne do montażu elementy, dzięki którym w łatwy sposób będziesz mógł zamontować plisy do ramy okna.

rolety bezinwazyjne
 
montaż plisy bezinwazyjny
 

Mocowania Rząska® Risnifix “Incognito" Standard

Zaletą mocowań "Incognito" jest możliwość dopasowania ich do różnych grubości ramy okiennej. Zakres regulacji uchwytu to od 13mm do 23mm, dzięki temu są kompatybilne z różnymi typami okien.

 • występują w kolorze: transparentny
 • praktycznie niewidoczne, małe i elastyczne
 • gwarantują szybki, łatwy i samodzielny montaż

Roleta plisowana bezinwazyjna zamontowana za pomocą mocowań Risnifix "Incognito" Standard charakteryzuje się umiejscowieniem plisy na ramie okiennej. Dzięki temu możemy wyeliminować prześwity światła, które powstają pomiędzy roletą, a ramą okna, jak w przypadku montażu inwazyjnego plisy.

Mocowania wykonane są z wysokiej jakości tworzywa odpornego na uszkodzenia.

Mocowania Rząska® Risnifix bezinwazyjne do klejenia

Charakterystyczną cechą mocowań Risnifix bezinwazyjnych do klejenia, jest umiejscowienie plisy w świetle szyby, tak jak w przypadku montażu plisy inwazyjnej.

 • występują w kolorze: biały, srebrny, brąz, antracyt
 • dedykowane do okien stałych typu FIX
 • zapewniają idealne dopasowanie rolety plisowanej do ramy okna

Rolety plisowane bezinwazyjne można zamontować za pomocą mocowań Risnifix do klejenie, do listew przyszybowych o głębokości już od 5mm.

plisy bezinwazyjne
 

Mocowania Risnifix bezinwazyjne do klejenia należą do jednych z najprostszych metod montażowych plisy.

rolety bez wiercenia
 

Mocowania Rząska® Risnifix bezinwazyjne do przykręcenia

Mocowania Risnifix bezinwazyjne do przykręcenia charakteryzują się dużą trwałością. Mocuje się je skręcając zacisk na ramie okna za pomocą śruby imbusowej, wykorzystując do tego klucz dołączony w zestawie wraz z plisa bezinwazyjna.

 • występują w kolorze: biały, srebrny, brąz, antracyt
 • solidna konstrukcja mocowania
 • dedykowane do wąskich okien aluminiowych

Plisy okienne bezinwazyjne z mocowaniami do przykręcenia są przeznaczone do montażu na skrzydle okiennym w zakresie od 5mm do 23mm grubości ramy okna.

Mocowania wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu plisy bezinwazyjne na wymiar montowane w ten sposób charakteryzują się wysoką stabilnością.

Mocowania Rząska® Risnifix Double 2w1

Główną zaletą mocowań Risnifix Double 2w1 jest fakt, że rolety plisowane można zamontować na dwa sposoby - bezinwazyjnie i inwazyjnie. Mocowania charakteryzują się solidną konstrukcją.

 • występują w kolorze: biały
 • idealne dla okien plastikowych, drewnianych oraz aluminiowych
 • montaż bezinwazyjny, montaż inwazyjny

Uchwyty mocowane na ramie okna dostępne są w trzech różnych rozmiarach: 15mm, 19mm, 24mm. Należy zmierzyć głębokość ramy okna w miejscu montażu mocowania.

rolety plisowane montaż
 

Plisy montowane za pomocą mocowania Risnifix Double 2w1 gwarantują idealne dopasowanie plisy bezinwazyjnej do ramy okna.

Rolety plisowane bezinwazyjne - właściwy pomiar

Właściwy pomiar jest kluczowy dla prawidłowego montażu i funkcjonowania rolet plisowanych bezinwazyjnych. Nieodpowiednie wymiary mogą prowadzić do niedoskonałego dopasowania, co z kolei wpłynie na wygląd i funkcjonalność rolety.

Jeżeli rolety plisowane bezinwazyjne zostaną źle zwymiarowane, wówczas montaż plisy z pewnością będzie niemożliwy do przeprowadzenia.

Plisy bezinwazyjne i pomiar dla mocowań: Risnifix Incognito Standard, do przykręcenia oraz Double 2w1

Rolety plisowane bezinwazyjne w zestawieniu z mocowaniami Risnifix Incognito Standard, do przykręcenia, a także Double 2w1 charakteryzują się tym samym sposobem pomiaru plisy.

 • pomiar szerokości: należy zmierzyć szerokość szyby i do otrzymanego wymiaru dodać od 2 do 4 cm.
 • pomiar wysokości: wysokość należy zmierzyć od górnej do dolnej krawędzi ramy okna.

Rolety plisowane bezinwazyjne zwymiarowane w powyższy sposób to gwarancja wyposażenia swoich okien w doskonałe osłony okienne. Rolety plisowane bezinwazyjne skutecznie chronią pomieszczenia Twojego domu, na przykład przed nadmiernym nagrzewaniem.

montaż plisy bezinwazyjny
 

Rolety plisowane bezinwazyjne umiejscowione są na ramie okiennej.

Rolety plisowane bezinwazyjne do klejenia właściwy sposób pomiaru

Plisy bezinwazyjne na wymiar z mocowaniem do klejenia charakteryzują się tym samym sposobem pomiaru, jak w przypadku plisy dla montażu inwazyjnego.

 • pomiar szerokości: należy zmierzyć szerokość szyby wraz z uszczelkami i od otrzymanego wymiaru odjąć 3 mm.
 • pomiar wysokości: należy zmierzyć wysokość szyby wraz z uszczelkami
roleta plisowaną bezinwazyjna
 

Plisa montowana bezinwazyjnie do klejenia umiejscowiona jest w świetle szyby.

plisy okienne bezinwazyjne
 

Czy plisy okienne bezinwazyjne można zamontować na oknach balkonowych?

Rolety bezinwazyjne plisowane to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające montaż w każdym pomieszczeniu, praktycznie na każdym typie okien. Rolety plisowane bezinwazyjne nie posiadają kasety umieszczonej w górnej części okna, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych rolet, co ma znaczący wpływ na walory estetyczne jak i na samą funkcjonalność plisy.

Opracowany w najdrobniejszym szczególe autorski system mocowań Rząska®, to nie tylko funkcjonalność i praktyczność użytkowania. W połączeniu z wyjątkową kolorystyką jaką zapewnia tkanina harmonijkowa, to przede wszystkim gwarancja wyposażenia swoich okien w najpiękniejsze plisy bezinwazyjne na wymiar.

Rolety plisowane bezinwazyjne na okna balkonowe z powodzeniem można zamontować wykorzystując każdy z czterech możliwych wariantów mocowań - Risnifix "Incognito" Standard, Risnifix do przykręcenia, Risnifix do klejenia oraz Double 2w1.

Uniwersalność mocowań bezinwazyjnych

Rolety plisowane bezinwazyjne to przede wszystkim bardzo wygodne, ale i uniwersalne rozwiązanie, które daje możliwość wielokrotnego użytku rolet.

Główną zaletą jaką oferuje plisa montowana bezinwazyjnie to łatwość montażu i demontażu plisy. Dzięki temu, można je szybko i bezproblemowo przymocować do okna, a w razie konieczności, łatwo ściągnąć. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które wynajmują mieszkania i potrzebują plisy, bez ingerencji w ramę okienną, bez pozostawienia na niej jakichkolwiek śladów po montażu rolety.

Plisy okienne montowane w sposób bezinwazyjny to także spore ułatwienie w kwestii utrzymania czystości okien. Łatwość montażu i demontażu rolety, bardzo ułatwia ten proces.

Możliwości sterowania roletą poprzez montaż bezinwazyjny

Decydując się na rolety plisowane bezinwazyjne, oprócz łatwości montażu i demontażu rolety, posiadają one dodatkowe korzyści.

W ciągu dnia, zależy nam na tym, aby zachować wysoki stopień prywatności, nie rezygnując z dostępu światła dziennego do pomieszczenia. Rolety plisowane bezinwazyjne umożliwiają zasłonić dowolny fragment okna, dzięki temu nie musisz opuszczać całej plisy, aby mieć dostęp do światła dziennego.

Dwukierunkowe sterowanie roletą to doskonałe rozwiązanie, które pozwala zasłonić nawet środkowy fragment szyby, pozostawiając odsłonięty zarówno dół, jak i górę szyby, przez którą z łatwością uzyskamy dostęp światła do pomieszczenia, w dalszym ciągu zachowując prywatność

Rolety plisowane bezinwazyjne to doskonałe narzędzie do regulacji dostępu ilości wpadającego światła do wnętrza domu.

 

Plisy zaciemniające pomieszczenia - która kolekcja tkanin?

Wysoki stopień zaciemnienia pomieszczenia to kluczowa kwestia, na której najbardziej zależy nam w takich pomieszczeniach jak w sypialni czy do pokoju dziecięcego.

Przy wyborze odpowiedniej tkaniny do wnętrza swojego domu, nie tylko stopień zaciemnienia powinien być brany pod uwagę, ale także ochrona termoizolacyjna. Niesie ona za sobą wiele korzyści zarówno latem jak i w okresie zimowym. Dzięki temu, plisy termoizolacyjne pomagają w zachowaniu odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczenia.

W naszej ofercie znajdziesz rolety plisowane bezinwazyjne, które doskonale zachowają zarówno wysoki stopień zaciemnienia, jak i skuteczną ochronę termoizolacyjną.

Rolety plisowane bezinwazyjne z kolekcji Honeycomb

Kolekcja tkanin Honeycomb to 100% zaciemnienie pomieszczenia, poprzez zastosowanie dwóch warstw tkaniny, która dodatkowo charakteryzuje się doskonałą ochroną termoizolacyjną.

Dzięki takiej strukturze, rolety plisowane bezinwazyjne Honeycomb to idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia we wnętrzu domu. Swoje zastosowanie znajdą również w łazience czy kuchni, dzięki wysokiej odporności na wilgoć.

plisy montaż bezinwazyjny w świetle szyby
 

Rolety plisowane bezinwazyjne z kolekcji Honeycomb to możliwość wyboru czternastu pięknych i modnych kolorów tkaniny.

Rolety plisowane bezinwazyjne z kolekcji Thermo

Główną zaleta tkaniny z kolekcji Thermo to doskonała ochrona termoizolacyjna, dzięki zastosowaniu po zewnętrznej stronie tkaniny specjalnej powłoki termicznej. Wybierając kolekcję Thermo od strony wewnętrznej otrzymujemy rolety plisowane w wybranym kolorze, z kolei od strony zewnętrznej zawsze będzie ona w kolorze srebrnym.

Zarówno jak kolekcja Honeycomb, tak i kolekcja Thermo idealnie sprawdzi się w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. Z uwagi na wysoką tolerancję na wilgoć. Należy jednak pamiętać, że ta kolekcja nie gwarantuje 100% zaciemnienia.

plisy okienne bezinwazyjne
 

Rolety plisowane bezinwazyjne z kolekcji Thermo to dwadzieścia dwa kolory tkanin do wyboru, dzięki temu z łatwością dopasujesz je do swojego wnętrza.

Darmowe próbki tkanin

Przed dokonaniem wyboru odpowiedniej kolorystyki tkaniny, warto skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, który z pełnym zaangażowaniem pomoże zamówić darmowe próbki tkanin.

Próbki można zamówić za pośrednictwem komunikatora dostępnego na naszej stronie internetowej lub poprzez kontakt telefoniczny.

roleta plisowana bezinwazyjna
 

Jak wyczyścić plisy bezinwazyjne?

Jak już wspominaliśmy, zaletą jaką wyróżniają się plisy okienne montowane w sposób bezinwazyjny, to możliwość łatwego demontażu, a następnie montażu plisy. Dzięki temu, o wiele łatwiej będzie nam wyczyścić rolety plisowane.

Najczęstszym zabrudzeniem pojawiającym się na roletach plisowanych to z całą pewnością osiadający kurz. W bardzo łatwy sposób możemy sobie z nim poradzić, wystarczy użyć odkurzacza, który powinien być wyposażony w końcówkę z delikatną szczotką. Wówczas należy delikatnie odkurzyć całą powierzchnie tkaniny.

Kolejnym zabrudzeniem, które będzie wymagało od nas jeszcze większej delikatności to plamy. W ich przypadku należy wykorzystać lekko zwilżoną ścierkę i delikatnie przetrzeć w miejscu powstałej plamy. Jeśli mamy do czynienia z dość uporczywą plamą, opcjonalnie możemy wykorzystać detergent dedykowany do tkanin i również przetrzeć miejsce, w którym znajduje się plama.

Najistotniejszą kwestią podczas czyszczenia rolet jest dbałość o to, aby nie przemoczyć tkaniny, gdyż mogłoby to naruszyć jej strukturę.

Podsumowanie

Bezinwazyjne rolety plisowane to podkreślenie innowacyjności i wszechstronności produktów dedykowanych do osłony okien.

Plisy okienne bezinwazyjne charakteryzują się wysoką jakością materiałów, jak i wysoką skutecznością blokowania światła słonecznego. Największą jednak zaletą rolet plisowanych bezinwazyjnych to łatwość ich montażu i demontażu.

Dostępność wyboru wielu kolorów tkanin, jak i ochrona termoizolacyjna czynią ten produkt idealnym wyborem dla tych, którzy szukają praktycznych i estetycznych rozwiązań do swojego wnętrza.

Rolety plisowane inwazyjne czy bezinwazyjne oferują ten sam zakres możliwości, zalet i funkcjonalności. Decydując się na ten produkt, z pewnością pozwoli Ci na skuteczną ochronę Twoich okien przez wiele lat.