Rolety dzień noc w kasecie - stwórz nowy wymiar komfortu

rolety dzień noc w kasecie
 

W dzisiejszych czasach stawiamy na połączenie funkcjonalności wraz z estetyką. Montowane w kasecie rolety dzień noc wnoszą nową jakość w aranżacji wnętrz. To nie tylko praktyczne wykończenie okna, ale także element, który kształtuje atmosferę w naszym domu.

W tym artykule chcielibyśmy pokazać Ci jakie korzyści niosą za sobą rolety dzień noc w kasecie, a także jak tworzą nowy wymiar komfortu, który z pewnością wprawi Cię w dobry nastrój!

Różnice pomiędzy roletą dzień noc w kasecie z prowadnicami a roletą tradycyjną

Główną i na pierwszy rzut oka najbardziej widoczną różnicą pomiędzy tymi dwoma produktami to materiał rolety. Roleta dzień noc w kasecie charakteryzuje się dwuwarstwową tkaniną, składającą się z zaciemniających jak i prześwitujących pasów ułożonych naprzemiennie.

Z kolei rolety tradycyjne składają się tylko i wyłącznie z jednej warstwy tkaniny zaciemniającej, uwydatniając prostotę tego produktu. Inaczej jak w przypadku rolety dzień noc w kasecie, która jest produktem o wiele bardziej precyzyjnym.

Różnice produktów możemy zauważyć biorąc pod uwagę konstrukcję, regulację światła i prywatności, estetykę, energooszczędność, a nawet i samo użytkowanie rolety.

Funkcjonalność rolet dzień noc w kasecie z prowadnicami

Takie rolety to nie tylko estetyczny element wyposażenia. Przede wszystkim to innowacyjne rozwiązanie, oferujące szereg korzyści wszystkim użytkownikom rolet.

Decydując się na rolety dzień noc w kasecie, otrzymujemy świetne rozwiązanie, idealnie dostosowane do naszych aktualnych potrzeb. Tym samym otrzymujemy produkt cieszący się ogromną popularnością, poprzez swoją charakterystykę:

 • Regulacja światła
 • Ochrona prywatności
 • Energooszczędność
 • Estetyka i design
 • Łatwa obsługa
rolety dzień noc w kasecie bezinwazyjne
 

Doskonała regulacja światła

Dwuwarstwowa tkanina wykorzystywana w roletach dzień noc montowane w kasecie, umożliwia bardziej zaawansowaną kontrolę nad regulacją światła.

Materiał porusza się po rolce, która jest przymocowana do górnej części ramy okiennej i schowana w płaskiej kasecie. Dzięki zastosowaniu zaciemniających i prześwitujących pasów ułożonych naprzemiennie możemy dostosować poziom światła wpadającego do naszego pomieszczenia, a także mamy możliwość uzyskania całkowitego zaciemnienia, w czym dodatkowo pomogą nam boczne prowadnice.

W roletach tradycyjnych mamy tak naprawdę jedną opcję. Roleta może być tylko całkowicie opuszczona jak i zarówno podniesiona. W tym przypadku mamy zdecydowanie ograniczoną kontrolę nad możliwością regulacji poziomu światła.

Chcąc uzyskać całkowity dostęp do światła, ustawiamy rolety dzień noc w kasecie, tak aby pasy prześwitujące nachodziły na siebie lub całkowicie zwiniemy roletkę, aby odkryć całą szybę. W przypadku kiedy potrzebujemy całkowite zaciemnienie pomieszczenia, pasy zaciemniające muszą nachodzić na pasy prześwitujące.

Ochrona prywatności

Roleta dzień noc w kasecie, w kwestii prywatności ma ogromną przewagę nad roletą tradycyjną, w której możemy regulować dostęp światła, poprzez częściowe lub całkowite podniesie rolety. W konsekwencji jesteśmy narażeni zarówno na utratę prywatności, jaki nadmierny dostęp promieni słonecznych w naszym domu.

W roletach dzień noc w kasecie niezależnie od ułożenia pasów, przy zasłoniętej rolecie, nie ma możliwości, by ktoś zobaczył, co dzieje się wewnątrz domu. Dzięki temu rozwiązaniu mamy dostęp zarówno do światła jak i wysokiego poziomu prywatności w każdej sytuacji.

Rolety dzień noc w kasecie to gwarancja prywatności i dostępu do światła według naszych potrzeb.

Energooszczędność

Roleta tradycyjna daję możliwość ograniczenia ilości światła, natomiast ich zdolność do kontrolowania temperatury w pomieszczeniu jest o wiele mniej precyzyjna poprzez jedną opcję regulacji tkaniny.

Z kolei dwuwarstwowa struktura rolet dzień noc w kasecie pozwala na bardziej precyzyjną kontrolę izolacji termicznej. Warstwa zaciemniająca skutecznie chroni przed utratą ciepła w zimę, co przekłada się na potencjalne oszczędności energetyczne.

Estetyka i design

Nowoczesna konstrukcja rolety dzień noc w kasecie oferuje różnorodność kolorów i wzorów. Dzięki temu stają się eleganckim dodatkiem zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i tych eleganckich.

Rolety dzień noc w kasecie to całkowite przeciwieństwo rolet tradycyjnych, które zazwyczaj są postrzegane jako prosta osłona okienna idealnie wpisująca się w klasyczne wnętrza.

Łatwość obsługi

Mechanizm zastosowany w roletach tradycyjnych, to prosty mechanizm oparty na obsłudze za pomocą łańcuszka. Zatem regulacja polega tylko na podnoszeniu lub opuszczaniu rolety.

W roletach dzień noc został zastosowany bardziej zaawansowany mechanizm sterowania. Oprócz tradycyjnych opcji, istnieje możliwość regulacji poszczególnych warstw pasków transparentnych i zaciemniających.

Konstrukcja rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami

Zastosowanie dwuwarstwowej konstrukcji rolety dzień noc w kasecie umożliwia użytkownikom dopasowanie warunków oświetleniowych i poziomu prywatności w pomieszczeniu, co sprawia, że jest atrakcyjnym i funkcjonalnym elementem wyposażenia okien domu.

Podstawowymi komponentami składającymi się na konstrukcje rolety to:

 • Kaseta

Pełni funkcję osłony tkaniny oraz mechanizmu rolety dzień noc chroniąc je przed kurzem i zabrudzeniami. Wykonana jest z trwałego materiału, przeważnie aluminium i jest przyczepiana na ramę okna lub do skrzydła okiennego.

 • Prowadnice

Zapewniają stabilność, równomierne rozwinięcie tkaniny oraz większe zaciemnienie. Zazwyczaj prowadnice wykonane są również z aluminium i są mocowane do listew przyszybowych.

 • Tkanina

Dwuwarstwowa tkanina, składająca się z pasów tkaniny zaciemniającej i transparentnej. Poziome pasy tkaniny są umieszczone naprzemiennie.

 • Mechanizm

Pozwala na płynną regulację pozycji pasków zaciemniających i transparentnych. Sterowanie odbywa się zazwyczaj za pomocą łańcuszka.

 • Rolka nawijająca

Znajduje się na dolnej krawędzi rolety i zapewnia równomierne podnoszenie i opuszczanie rolety dzień noc.

Pomiar rolet dzień noc w kasecie z prowadnicami

Odpowiedni pomiar rolet w kasecie nie jest skomplikowaną czynnością, natomiast wymaga od nas skupienia i dokładności. Prawidłowy pomiar rolety gwarantuje nam idealnie dopasowane osłony do naszych okien.

Aby mieć pewność, że rolety dzień noc w kasecie są prawidłowo zmierzone, prosimy skorzystać z poniższych wskazówek:

 • Szerokość: zmierz szerokość szyby okiennej i do otrzymanego wymiaru należy doliczyć 3.0 - 6.0 cm

Szerokość tkaniny musi być nieco szersza od wymiaru szyby, ale należy pamiętać o tym aby tkanina nie nachodziła na klamkę.

 • Wysokość: zmierz całą wysokość ramy okiennej

Do wymiaru wysokości dla pewności możemy również doliczyć parę centymetrów, jest to kwestia indywidualna, nie jest konieczna.

Montaż rolet dzień noc w kasecie aluminiowej

Montaż bezinwazyjny

Bezinwazyjny sposób montażu rolet dzień noc to nowoczesne rozwiązanie, które nie tylko wprowadza nowy wymiar estetyki do wnętrza, ale także oferuje praktyczne korzyści dla wszystkich użytkowników. Ten system gwarantuje łatwy montaż rolety.

Proces instalacji tego rodzaju osłon okiennych jest stosunkowo prosty i nie wymaga konieczności wiercenia otworów.

 • Zamocuj uchwyty bezinwazyjne do ramy okna zgodnie z zaleceniami producenta w załączonej instrukcji.
 • Wepnij kasetę do zamontowanych uchwytów.
 • Upewnij się, że roleta dzień noc jest równo i bezpiecznie zamontowana.
 • Sprawdź czy roleta działa prawidłowo - rozwiń ją i zwiń.

System bezinwazyjny nie wymaga od nas wiercenia otworów, nie ma żadnej ingerencji w ramę okienną.

Montaż inwazyjny

Inwazyjny sposób montażu rolet dzień noc to tradycyjna metoda instalacji osłon okiennych. W przeciwieństwie do systemu bezinwazyjnego, wymaga wiercenia otworów w ramie okiennej, ma swoje zalety, takie jak stabilność i trwałość.

Ten system charakteryzuje się wysokim poziomem stabilności i trwałości zamontowanej rolety dzień noc, co w wielu przypadkach może okazać się świetnym wyborem.

 • Na podstawie wymiarów, oznacz punkty na ramie okna, w których należy wywiercić otwory.
 • Przykręć mocowania inwazyjne do ramy okiennej.
 • Zamocuj kasetę do zamontowanych uchwytów.
 • Upewnij się, że roleta dzień noc jest równo i bezpiecznie zamontowana.
 • Sprawdź czy roleta działa prawidłowo - rozwiń ją i zwiń.

System inwazyjny wymaga wywiercenia otworów w ramie okna, natomiast dzięki temu zyskujemy stabilną osłonę okienną.

rolety dzień noc Rząska
 

Roleta dzień noc jak czyścić?

Rolety dzień noc składają się z dwóch rodzajów tkaniny, jednym z nich jest tkanina zaciemniająca, zaś druga transparentna. Podstawową i najważniejszą cechą rolety jest kontrola dostępu ilości światła wpadającego do naszego pomieszczenia. Dlatego tak bardzo istotną kwestią jest zachowanie tkaniny w nienagannym stanie.

Aby utrzymać rolety dzień noc w doskonałym stanie i cieszyć się ich funkcjonalnością oraz estetyką, ważne jest regularne czyszczenie. Poniżej znajdziesz kilka kroków, jak efektywnie czyścić rolety dzień noc w kasecie.

 • Odkurzanie rolety: za pomocą odpowiedniej ssawki ze szczotką do odkurzacza, delikatnie odkurz roletę, to pomoże usunąć kurz, który osiada na rolecie.
 • Czyszczenie zwilżoną szmatką: w przypadku pojawienia się plamy, można użyć delikatnie zwilżonej gąbki lub szmatki, przecierając tkaninę. Należy uważać, aby nie przemoczyć tkaniny, pozwoli to uniknąć uszkodzenia materiału.
 • Odświeżanie rolety: Aby nadać roletom świeży zapach, można skorzystać z neutralnych zapachów, takich jak spraye do tkanin. Pamiętaj jednak, aby nie używać produktów, które mogą pozostawić trwałe plamy.

Regularność jest kluczowa. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, utrzymanie rolet dzień noc w kasecie w nienagannym stanie stanie się łatwe, a Ty będziesz cieszyć się ich funkcjonalnością i estetyką przez wiele lat.

Rolety okienne dzień noc jak wybrać kolor?

Wybór odpowiedniej kolorystyki rolety dzień noc, należy do jednych z najcięższych decyzji do podjęcia podczas wyboru rolety dzień noc. Zwłaszcza biorąc pod uwagę szeroką ofertę rolet dostępnych na rynku.

Kolorystykę rolety musimy wybrać nie tylko dla tkaniny, ale również musimy wybrać kolor w kasecie rolety dzień noc oraz w prowadnicach rolety dzień noc. Tutaj najbezpieczniejszym kolorem będzie kolor najbardziej zbliżony do ramy okna.

Przede wszystkim musimy przeprowadzić analizę kolorystki w każdym pomieszczeniu. Należy wziąć pod uwagę kolor mebli, ścian oraz dodatków i do tych wszystkich elementów dobrać odpowiedni kolor tkaniny. To zapewni spójny i harmonijny wygląd wnętrza.

rolety dzień noc na wymiar
 

Jeśli jednak potrzebujesz pomocy w wyborze kolorystyki, zawsze możesz zamówić próbki tkanin, które z pewnością pomogą w podjęciu decyzji i będą impulsem, aby złożyć zamówienie na swoje wymarzone rolety dzień noc.

Jakie są najmodniejsze kolory rolety dzień noc ?

Aktualne trendy w świecie designu wnętrz koncentrują się na połączeniu elegancji, funkcjonalności i subtelnej ekstrawagancji. Wybór kolorystyki rolety dzień noc z prowadnicami ma znaczący wpływ na atmosferę pomieszczenia, na przykład w sypialni.

Kombinacje kolorów, jak i eksperymentowanie z różnymi odcieniami, pozwalają stworzyć unikalne i modne wnętrze. Poniżej przedstawimy klika kluczowych kolorów.

 • Szarość

W połączeniu z białymi lub jasnymi elementami wnętrza, szarość tworzy minimalistyczny i nowoczesny wygląd wnętrza.

 • Biel

To uniwersalny kolor, który optycznie powiększa przestrzeń oraz doskonale współgra z różnymi innymi kolorami.

 • Beż

Ten kolor idealnie stworzy harmonijną atmosferę, a przede wszystkim pasuje do wielu stylów wnętrz.

 • Granat

To kolor, który dodaje głębi i daje poczucie luksusu.

 • Zielony

Wszystkie odcienie zieleni wprowadzą do wnętrza powiew świeżości i energii.

 • Czarny

Czarny jest kolorem, który zawsze jest modny. Idealnie kontrastuje w pomieszczeniach o jasnych ścianach i meblach.

Czy do rolet dzień i noc pasują firanki?

Decydując się na rolety dzień noc często zastanawiamy się czy połączenie rolety dzień noc i firanek to dobre zestawienie. Otóż ta kombinacja może okazać się efektownym rozwiązaniem, łącząc estetykę i funkcjonalność w jednym.

Firanki to przede wszystkim element dekoracyjny, ich interesujący wzór lub delikatna koronka z pewnością doda uroku i oryginalności Twojemu wnętrzu. Dodatkowo może mieć również wpływ na kontrolę światła, a także prywatność.

Połączenie firanek z roletami dzień noc to kreatywne i praktyczne rozwiązanie.

Ile kosztują rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami ?

Cena rolety dzień noc zależna jest tak naprawdę o wielu czynników. Jednym z nich to montaż rolet dzień noc. W zależności jaki system montażu wybierzemy może mieć on wpływ na cenę produktu.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszt rolet ma rozmiar okna. Im mamy większe wymiary w świetle szyby tym roleta będzie droższa. Dlatego tak istotną kwestią jest właściwie zmierzyć okno.

Rodzaj tkaniny i jej kolorystyka, również może mieć znaczący wpływ na to jak ukształtuje się cena rolety dzień i noc.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę cenę samej kasety. Ceny kaset zależą od producenta. Niektórzy posiadają w swojej ofercie już gotowy zestaw rolet w kasecie z prowadnicami. Taki zestaw będzie jednak zdecydowanie tym droższym wyborem. Gdy zależy nam na posiadaniu rolety w kasecie oraz jednocześnie na jak najniższej ceny, możemy zakupić zwykłą roletę dzień noc marki Rząska® oraz pasujące prowadnice do rolet i za pomocą odrobiną kreatywności samemu dobudować kasetę wokół rolki z tkaniną. Zyskujemy w ten sposób tanią roletę w kasecie, a końcowy efekt wizualny i funkcjonalny będzie niemal identyczny.

Koszt rolety dzień noc w kasecie zależy w dużym stopniu od samej kasety. Aby zaoszczędzić koszta zachowując jednak efekt wizualny i funkcjonalny, dobrym rozwiązaniem będzie samemu dobudować kasetę do naszej roletki.

Czy rolety dzień i noc w kasecie mają gwarancję?

Przed zakupem rolety dzień i noc warto zorientować się jakie warunki gwarancji oferuje producent. Mogą być one różne, w zależności od wyboru rodzaju rolety.

W większości przypadków, producenci rolet udzielają standardowej gwarancji na okres od 1 do 5 lat. Dla jednych użytkowników jest to długi czas gwarancji, dla innych nie. Wówczas można się zorientować czy istnieje możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji.

Gwarancja na rolety dzień i noc zazwyczaj obejmuje niektóre uszkodzenia mechaniczne, a także wady materiałowe i fabryczne.

Należy jednak pamiętać, że wszelkie nasze własne i celowe ingerencje w produkt mogą być powodem utraty gwarancji.

Rolety dzień i noc zazwyczaj obejmuje dwuletni okres gwarancji.

Podsumowując

Rolety dzień i noc w kasecie to zdecydowanie praktyczność, estetyka i nowoczesna technologia. Ten produkt z całą pewnością rzuca nowe światło, nie tylko poprzez doskonałą regulację, ale przede wszystkim funkcjonalność na stworzenie nowego wymiaru komfortu w Twoim domu.