Żaluzje plisowane - kreatywne zastosowania

Osłony okienne to nieodłączny element wyposażenia wnętrza, gdzie znajdują się okna, które pełnią wiele istotnych funkcji. Rolety plisowane nie tylko wpływają na estetykę pomieszczenia, ale także mają istotny wpływ na komfort użytkowników oraz zapewniają doskonałą ochronę termoizolacyjną.

Zastanawiając się czy żaluzje plisowane można zastosować tylko i wyłącznie na oknach, zdecydowanie odpowiadamy NIE TYLKO! Wbrew pozorom rolety plisowane mogą mieć wiele kreatywnych zastosowań, gdzie sprawdzą się naprawdę doskonale.

Aranżacja wnętrza ogranicza się tylko do kreatywności, każdy produkt można wykorzystać nie tylko zgodnie z przeznaczeniem, wykorzystując jego funkcjonalność. Taką możliwość oferują również rolety plisowane.

Konstrukcja rolet plisowanych

Rolety plisowane wyróżniają się na tle pozostałych produktów dostępnych na rynku unikalną konstrukcją. Charakterystycznym elementem rolet plisowanych jest brak kasety. Dzięki temu roleta plisowana na wymiar nie zajmuje zbyt dużo miejsca, co także wpływa korzystnie na efekt wizualny i sprawia, że zamontowana roleta doskonale będzie wkomponowana w każdym stylu wnętrza.

Kolejnym charakterystycznym elementem rolety jest tkanina. Składa się ona w równomierne fałdy, przez co nazywana jest harmonijką. Posiada dwa profile aluminiowe, w dolnej części rolety, jak i górnej. Takie rozwiązanie umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu szyby, również za pośrednictwem dwukierunkowego sterowania plisą.

 rolety harmonijkowe
 

Żaluzje plisowane oferują dwa systemy montażu bezinwazyjny za pomocą uchwytów zaciskowych, inwazyjny za pomocą wkrętów.

plisa na wymiar
 

Rolety plisowane i ich funkcjonalność.

Rolety plisowane oferują szereg korzyści i funkcjonalności. Jedną z głównych zalet rolet plisowanych to idealna kontrola ilości wpadającego światła do wnętrza pomieszczenia. Dwukierunkowe sterowanie plisą umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu szyby. Przykładowo roleta plisowana na wymiar może być zasłonięta na 2/3 wysokości okna, zostawiając górną część szyby odsłoniętej, dzięki temu można cieszyć się światłem dziennym, jednocześnie zachowując wysoki stopień prywatności.

Rolety plisowane na wymiar występują w różnych rodzajach tkanin. Od półprzepuszczalnych, zaciemniających do całkowicie zaciemniających. Tkaniny również występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki temu z łatwością będzie można dobrać odpowiednią kolorystykę do wnętrza.

Ponadto tkaniny mogą być wyposażone w dodatkową powłokę termoizolacyjną, która chroni pomieszczenie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem się pomieszczenia.

Rolety plisowane możliwości zastosowań

Wydawać by się mogło, że funkcjonalność rolet plisowanych sprowadza się tylko i wyłącznie do zastosowania na okna. Otóż nie, dostępne rolety plisowane, jak się okazuje z powodzeniem można wykorzystać jako idealne rozwiązanie do zasłonięcia przykładowo, całej powierzchni szyby w drzwiach wejściowych do salonu czy innego pomieszczenia we wnętrzu domu.

Przyjrzyjmy się więc jakie możliwości zastosowań oferuje nam roleta plisowana.

Montaż rolety plisowanej na drzwiach

Rolety plisowane na wymiar doskonale sprawdzą się na drzwiach wewnętrznych. Takie rozwiązanie możliwe jest do zastosowania zarówno poprzez montaż bezinwazyjny, jak i inwazyjny. W zależności od posiadanego modelu drzwi.

Montaż rolety plisowanej na drzwiach, dzięki różnorodności wzorów i kolorów tkanin, można dopasować roletę do wystroju wnętrza tworząc spójną i harmonijną przestrzeń. Oprócz swojej funkcjonalności, roleta będzie stanowić ciekawy akcent dekoracyjny, podkreślając indywidualny charakter pomieszczenia.

Posiadając drzwi wewnętrzne z szybą, w ten sposób rolety plisowane mogą pełnić funkcję zasłony, zapewniając prywatność w pomieszczeniu.

Roleta plisowana zamiast drzwi

Sama roleta plisowana może być także doskonałą alternatywą dla montażu drzwi. W tym przypadku montaż rolet plisowanych będzie konieczny w systemie inwazyjnym. Wykorzystanie rolety zamiast drzwi to nowoczesne rozwiązanie, umożliwiające oszczędność miejsca.

Zamiana tradycyjnych drzwi na roletę plisowaną, tak samo pozwoli na zachowanie pełnej prywatności, jednocześnie zachowując lekkość pomieszczenia i doskonałą przepuszczalność światła.

To efektywne wykorzystanie przestrzeni, jednocześnie zachowując wysoką estetykę i funkcjonalność w pomieszczeniu.

Plisy okienne jako drzwi szafy

Plisowane rolety można zamontować również jako drzwi do szafy. Dzięki takiemu rozwiązaniu szafa z pewnością zyska nowoczesny wygląd, a jednocześnie pozostanie w pełni funkcjonalna i łatwo dostępna.

Wykorzystanie rolety plisowanej jako drzwi od szafy, umożliwia w sposób unikalny zachować prywatność zawartości szafy, jednoczenie zapewniając łatwy dostęp do przedmiotów.

Rolety plisowane na wymiar z wykorzystaniem jako drzwi do szafy, można zamontować tylko w systemie inwazyjnym.

żaluzje plisowane
 

Żaluzja plisowana jako element oddzielający pomieszczenie

Kolejnym kreatywnym sposobem, w który możemy wykorzystać roletę plisowaną, to oddzielenie powierzchni. Przykładowo można wydzielić część pokoju, który z powodzeniem możemy oddzielić od reszty pokoju za pomocą plis wykorzystując inwazyjny system montażu.

Wykorzystując roletę plisowaną jako przegrodę oddzielająca pomieszczenie, można stworzyć ciekawe i dynamiczne układy przestrzenne, nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także i biurowych.

Roleta plisowana montowana w ten sposób będzie musiała być przymocowana zarówno do sufitu jak i do podłogi.

Rolety plisowane jako wyposażenie kamperów

Bardzo funkcjonalnym zastosowaniem jakie oferuje roleta plisowana, to zamontowanie jej w samochodach typu kamper. W ten sposób jesteśmy wstanie stworzyć wnętrze takiego pojazdu z wysokim stopniem prywatności.

Zastosowanie rolety plisowanej na szybach kampera, jest również bardzo estetycznym rozwiązaniem, które pozwala stworzyć indywidualne wnętrze pojazdu dostosowane do własnych preferencji kolorystycznych.

Dodatkowo wybierając tkaninę wyposażona w powłokę termoizolacyjna, jesteśmy wstanie ograniczyć nagrzewanie się wnętrza pojazdu.

rolety plisowane
 

 

żaluzje plisowane
 

 

żaluzje plisowane na wymiar
 

 

Jak wygląda montaż rolet plisowanych?

Montaż rolety plisowanej nie jest skomplikowany, natomiast wymaga dokładności i precyzji. Najistotniejszą kwestią przed wyborem odpowiedniej rolety jest określenie miejsca i wymagań montażowych.

Plisowane rolety inaczej będą montowane w przypadku okna, do drzwi, do wnęk drzwiowych zamiast drzwi, a także inaczej w przypadku szyb w samochodzie typu kamper.

Montaż rolety plisowanej jest uzależnione od określenia specyfiki miejsca, w którym chcemy ją zamontować.

Rolety plisowane bezinwazyjne

Rolety plisowane bezinwazyjne to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dla osób, które poszukują funkcjonalnego rozwiązania do swojego wnętrza, nie niszcząc przy tym struktury okna czy ścian, poprzez konieczność wiercenia.

Eleganckie rolety plisowane bezinwazyjne są coraz bardziej popularne dzięki swojej funkcjonalności i oferują szereg zalet:

  • Łatwy montaż: w tym przypadku nie ma potrzeby wiercenia czy klejenia, montaż rolety plisowanej jest prosty i szybki. Montuje się go do dolnej krawędzi okna, jak i górnej za pomocą uchwytów zaciskowych.
  • Elegancki wygląd: Nowoczesny design, dzięki różnorodności materiałów i szerokiej gamie kolorystycznej sprawia, że rolety plisowane doskonale komponują się z każdym wnętrzem.
  • Funkcjonalność: Dzięki możliwości regulacji światła i prywatności, rolety plisowane bezinwazyjne są nie tylko ozdobą, ale również praktycznym rozwiązaniem.
  • Bez uszkodzeń: Brak konieczności wiercenia czy przyklejania zapewnia, że po zdjęciu plis nie zostaną żadne ślady na ramie okiennej czy ścianie.
rolety plisowane bezinwazyjne
 

Montaż bezinwazyjny przeznaczony jest do montażu na ramie okna i doskonale sprawdzi się również w przypadku montażu na drzwi balkonowe.

Rolety plisowane inwazyjne

Rolety plisowane inwazyjne, są tradycyjnym rozwiązaniem w porównaniu z ich nowoczesnym odpowiednikiem jakim są rolety plisowane bezinwazyjne. Natomiast w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością, dzięki swojej funkcjonalności i trwałości.

W odróżnieniu od plis bezinwazyjnych, wymagają one montażu przez wiercenie co jest powodem ingerencji w strukturę okna czy ściany, jednak również oferują szereg zalet:

żaluzja plisowana
 

Stabilność i trwałość: Dzięki solidnemu montażowi do listwy przyszybowej, rolety plisowane inwazyjne są bardziej stabilne i trwałe niż ich odpowiedniki plisy bezinwazyjne.

Różnorodność wzorów i materiałów: Bogata oferta wzorów, kolorów i materiałów pozwala na dopasowanie plisy do każdego wnętrza.

Pełna kontrola nad zaciemnieniem: Plisy zaciemniające zapewniają doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi, a także posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Estetyczny wygląd: Elegancki design plis inwazyjnych doskonale komponuje się z różnymi stylami aranżacji wnętrz.

Montaż inwazyjny charakteryzuje się umiejscowieniem plisy w świetle szyby, dzięki czemu nie ogranicza swobody otwierania okna.

Jak prawidłowo wymierzyć rolety plisowane

Właściwie przeprowadzony pomiar osłony okiennej, jest kluczowy dla dokładnego dopasowania jej do okna lub innej wybranej powierzchni. Wykonanie dokładnego i precyzyjnego pomiaru jest niezbędne do osiągnięcia optymalnych rezultatów pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Niestety źle zwymiarowana roleta plisowana z całą pewnością będzie niemożliwa do zamontowania do listew przyszybowych lub innej wybranej powierzchni. Wówczas przerobienie plisy do właściwego wymiaru będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami, ale również może okazać się, że jej przerobienie, z uwagi na dużą pomyłkę w pomiarach może być niemożliwe.

Dokładnie zmierz wysokość i szerokość szyby, dzięki temu będziesz miał pewność, że roleta plisowana będzie doskonale dopasowana do wybranej powierzchni.

Rolety plisy bezinwazyjne właściwy pomiar

Rolety plisowane premium w systemie bezinwazyjnym powinny być zwymiarowane w następujący sposób:

  • Plisy okienne pomiar szerokości: Zmierz szerokość szyby i dodaj do tego 2-4 cm. Pamiętaj także o sprawdzeniu, czy zamontowana roleta na ramie okna nie będzie zakłócała swobodnego korzystania z klamki.
  • Plisy okienne pomiar wysokości: Wysokość zmierz na podstawie całego skrzydła okiennego od górnej do dolnej krawędzi ramy okna.
plisa roleta
 

Montaż bezinwazyjny charakteryzuje się umiejscowieniem plisy na ramie okiennej.

roleta plisa
 

Rolety plisy inwazyjne właściwy pomiar

Rolety plisowane premium w systemie inwazyjnym powinny być zwymiarowane w następujący sposób:

  • Plisy okienne pomiar szerokości: Zmierz szerokość szyby okna. Szerokość mierzymy na podstawie szerokości szyby wraz z uszczelką odejmując 3mm aby plisa mogła się swobodnie przesuwać po szybie okna.
  • Plisy okienne pomiar wysokości: Zmierz wysokość szyby okna. Wysokość mierzymy na podstawie wysokości szyby wraz z uszczelką.

Montaż inwazyjny charakteryzuje się umiejscowieniem plisy w świetle szyby.

Plisy okienne i kolorystyka tkanin

W sklepie internetowym, w naszej ofercie z roletami plisowanymi oferujemy szeroki wybór kolorów tkanin z każdej dostępnej kolekcji. W naszej ofercie dostępne są tkaniny zarówno w pełni zaciemniające, jak i półprzezroczyste.

Biorąc pod uwagę na przykład okna i drzwi balkonowe, gdzie powierzchnia przeszkleń jest dość spora, warto zastosować tkaniny, które wyposażone są w powłokę termoizolacyjną. Dzięki temu jesteśmy wstanie ograniczyć nadmierne nagrzewanie się pomieszczenia, w przypadku tak dużych okien.

Próbki tkanin

W naszej ofercie znajdą Państwo kolekcję pięciu kolekcji tkanin, które charakteryzują się wysoką jakością, szeroką gamą kolorystyczną, dzięki której z łatwością można dopasować wybrane osłony okienne do każdego wnętrza. Niezależnie od tego czy wystój wnętrza jest nowoczesny czy elegancki.

Próbki tkanin można zamówić, poprzez kontakt z naszym działem obsługi klienta, który z pełnym zaangażowaniem pomoże w zamówieniu odpowiednich darmowych próbek tkanin.

Zamówione próbki tkanin, to najlepszy sposób na podjęcie decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniej tkaniny dla swoich rolet plisowanych. Dzięki próbkom można zobaczyć jakość tkaniny, jej faktyczny kolor, naocznie porównać kolorystykę wnętrza, z faktycznym kolorem tkaniny.

rolety plisy na wymiar
 

Kolekcje tkanin: Honeycomb, Thermo, Premium, Melange, Dolomite.

Podsumowanie

Żaluzje plisowane to wszechstronne i kreatywne rozwiązanie, które można zastosować nie tylko w tradycyjny sposób, jako osłonę okien. Elastyczność i ich estetyka pozwalają na innowacyjne zastosowania w różnych przestrzeniach.

Możliwość montażu żaluzji plisowanych na przykład na drzwiach wewnętrznych otwiera przed nami nowe perspektywy aranżacyjne. Wnęka drzwiowa to kolejne miejsce, gdzie żaluzje plisowane mogą znaleźć swoje zastosowanie, tworząc elegancką i dyskretną przegrodę.

W domowych wnętrzach, żaluzje plisowane mogą również pełnić funkcję nietypowych drzwi do szafy. Subtelność jaką oferują rolety i możliwość dopasowania do stylu wnętrza sprawiają, że stają się nie tylko praktycznym, ale także estetycznym elementem wyposażenia.

Możliwość zastosowania żaluzji plisowanych jest tak naprawdę nieograniczona. Dopasowanie do różnych przestrzeni umożliwiają dwa systemy montażowe - bezinwazyjny i inwazyjny.